Dekoracje szyte na wymiar

Wybierz widok
Firany szyte na wymiar Firany szyte na wymiar
Zasłony szyte na wymiar Zasłony szyte na wymiar
Rolety szyte na wymiar Rolety szyte na wymiar
Poduszki szyte na wymiar Poduszki szyte na wymiar
Obrusy szyte na wymiar Obrusy szyte na wymiar

Dekoracje szyte na wymiar

 

Idealny wystrój okna, oprócz funkcji dekoracyjnej musi też charakteryzować się funkcjonalnością. Zadaniem firan i zasłon jest zapewnienie domownikom intymności i ochrony przed promieniowaniem słonecznym oraz nadanie wnętrzu charakteru. Każdy marzy o tym, aby jego dom wyglądał pięknie, niczym z katalogu wnętrzarskiego. Urządzenie wspaniałego, wyjątkowego wnętrza wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Można cieszyć się bowiem stylowym, eleganckim i do tego praktycznym wnętrzem, nie wydając na to całej fortuny. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, aby uzyskać pożądane efekty. Nawet ograniczenia finansowe nie muszą wpływać na charakter wnętrza. Dekoracje na wymiar w dobrej cenie są w stanie odmienić wygląd nawet najnudniejszego pomieszczenia. Warto zatem spróbować.

 

Stylowe dekoracje gwarancją wyjątkowego charakteru wnętrza

 

Wiele osób zapomina o tym, jak duże znaczenie mają w przypadku wystroju całego wnętrza dodatki – zarówno dekoracje okienne (firany, zasłony, rolety), jak również poduszki dekoracyjne, narzuty, ramki, lustra czy zegary. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że z łatwością znajdziesz idealne dekoracje do swoich wnętrz. Możesz wybierać z całego wachlarza gotowych dekoracji, albo zdecydować się na optymalnie dostosowane do swoich upodobań dekoracje na indywidualne zamówienie. Z dodatkami można eksperymentować na różne sposoby. Wszystko zależy od kreatywności, która jest przecież nieograniczona. Zmiana dotychczasowej aranżacji wnętrza wcale nie musi wiązać się z gruntownym remontem czy zakupem nowych mebli. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, posługując się dodatkami w postaci np. dekoracji okiennych, aby wnętrze przeszło prawdziwą, udaną metamorfozę. Opcji zmian jest naprawdę wiele.

 

Można zdecydować się na krótką firankę, która będzie wykończona falbanką oraz na zasłony założone od góry lambrekinem i związane po obu stronach okna. Innym wariantem jest zakup firan i zasłon o jednakowej długości. Kolejnym pomysłem jest przyozdobienie okna krótką firanką z dolną krawędzią wykończoną koronką czy też pasmanterią. Z kolei krawędzie zasłon można ściągnąć ukośnie i obszyć tym samym rodzajem pasmanterii. Bardzo interesujący efekt można uzyskać ściągając trzykrotnie dwie części firan i umieszczając między nimi na środkowej części okna ozdobny frędzel podwieszony do karnisza. Warto także przyozdobić mniejszymi frędzlami zasłony od dołu. Decydując się na firanę wykonaną z tkaniny o wyraźnym i powtarzającym się wzorze, należy dobrać od niej zasłonę w jednolitym kolorze, aby całość tworzyła spójną aranżację okienną. Długość gotowej zasłony można łatwo dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, sięgając po taśmę termoprzylepną i przyprasowując ją rozgrzanym żelazkiem. Świetnym efektem dekoracyjnym, który można uzyskać w szybki i prosty sposób, jest drapowanie zasłon po obu stronach okna za pomocą ozdobnych uchwytów, które przykręca się do ściany. Interesującym dodatkiem, dzięki któremu aranżacja okienna będzie jeszcze ładniejsza, jest karnisz z ozdobnym zakończeniem. Oryginalną kompozycję można również uzyskać, decydując się na zakup firan czy zasłon o tym samym deseniu, ale o różnej gęstości tkanin.


„EUROFIRANY” B.B. Choczyńscy Spółka Jawna Opinie z ekomi-pl.com