Glamour

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kategoria
Kolor
Wzór
Rodzaj
Sortowanie:
Poszewka welwetowa MALIA z błyszczącym marmurowym wzorem - 45 x 45 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Poszewka welwetowa MALIA z błyszczącym marmurowym wzorem - 45 x 45 cm

Poszewka welwetowa MALIA z błyszczącym marmurowym wzorem

45 x 45 cm
26,32 zł
Najniższa cena z 30 dni: 32,90 zł
Cena regularna: 32,90 zł
Ręcznik JUDY z bordiurą podkreśloną błyszczącą nicią - 50 x 90 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Ręcznik JUDY z bordiurą podkreśloną błyszczącą nicią - 50 x 90 cm

Ręcznik JUDY z bordiurą podkreśloną błyszczącą nicią, 500 g/m2

różne rozmiary
od 31,92 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 39,90 zł
Cena regularna: od 39,90 zł
Świecznik dekoracyjny ELDO o drobnym strukturalnym wzorze - ∅ 10 x 9 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Świecznik dekoracyjny ELDO o drobnym strukturalnym wzorze - ∅ 10 x 9 cm

Świecznik dekoracyjny ELDO o drobnym strukturalnym wzorze

∅ 10 x 9 cm
30,32 zł
Najniższa cena z 30 dni: 37,90 zł
Cena regularna: 37,90 zł

Wnętrza glamour – krótka geneza stylu


Historia stylu glamour rozpoczęła się stosunkowo niedawno bo w latach XX ubiegłego wieku w USA i wiąże się ze „złotymi latami Hollywood”. Rozkwit kinematografii spopularyzował ten bogaty, pełen szyku i powabu i styl. Gwiazdy srebrnego ekranu pojawiające się w blasku fleszy przeniosły z czasem styl prezentowany na czerwonym dywanie również do wnętrz hollywoodzkich willi. Na teatralną widowiskowość stylu glamour składa się feeria kobiecości, fascynacja luksusem i bogactwem oraz czar lśniących błyskotek.

Styl glamour zasadza się na stylu barokowym, wyrasta z niego, miękko łącząc się z teraźniejszością i współczesnością. Ta mieszanka wybrzmiewa niezwykłym eklektyzmem, prowokuje zmysłowością, uwodzi blaskiem, balansując cały czas na granicy kiczu i pałacowego przepychu.


Elementy stylu glamour w pigułce


Styl glamour, co to znaczy? Ten ponadczasowy trend na stałe zadomowił się w naszych domach. Styl glamour jest jednoznaczny, elegancki i wystawny: cechuje go przepych, teatralność i blask. Najważniejsze elementy bez których styl glamour nie istnieje to:
 

  • Barokowe meble
  • Wyraziste, ciemne kolory
  • Kryształowe lampy i żyrandole
  • Ciężkie, błyszczące tkaniny
  • Pikowania na tapicerowanych meblach
     

Styl glamour czyli połysk i blask we wnętrzu


Wszystkie powierzchnie powinny mieć wysoki połysk. Można śmiało stwierdzić, że im więcej połysku, tym lepiej. We wnętrzach w stylu glamour stosowane są meble, tkaniny oraz materiały wykończeniowe gwarantujące świetlne refleksy na powierzchniach. Błysk tańczy również na kryształowych żyrandolach, blatach stolików, złoconych ramach luster i obrazów.

Dekoracje okienne uszyte są z ciężkich i błyszczących tkanin, które podkreśla i wydobywa zwłaszcza sztuczne oświetlenie. Zasłony z lśniącego welwetu zwisają od samego sufitu do ziemi, często udrapowane i przewiązane połyskującymi sznurami dekoracyjnymi z chwostami. W roli firanek występują zarówno gładkie tkaniny z wysokim połyskiem, jak i firany zdobione aplikacjami z lśniących kryształków.
 

Dodatki w stylu glamour


Styl, który kocha błyszczeć, kocha również dodatki. Wnętrze nie stroni od drobnych bibelotów. W roli drobnych dodatków spotkamy wazony ze szkła artystycznego, wysmukłe bankietowe świeczniki, nowoczesne figurki dekoracyjne o wyrafinowanych formach, złote lub srebrne patery dekoracyjne. Dekoracje na komodę glamour pełnić też mogą wyrafinowane lampy stołowe na kryształowych podstawach nakryte abażurami z lśniących tkanin.

Na wyposażenie wnętrza glamour składać się mogą większe lub mniejsze meble i dodatki. Pikowany szezlong do popołudniowego odpoczynku obity lśniącym welwetem to kwintesencja wysmakowanej elegancji. We wnętrzu powinien się również pojawić niewielki kawowy stolik ze szklanym blatem na profilowanych metalowych nogach, a na ścianie nie może zabraknąć lustra w fantazyjnej złoconej ramie. Całości dopełniać powinny wykwintne i masywne kryształowe żyrandole oraz fantazyjne wiszące lampy o nowoczesnym designie. Idealne dodatki do stylu glamour  w dużym wyborze znajdziesz w sklepie online Eurofirany.


Wnętrze sypialni w stylu glamour


Wystrój glamour nie musi się ograniczać tylko do salonu. Zaproś ten styl również do łazienki i sypialni! Masywne kontynentalne łóżko z pikowanym wezgłowiem to mebel, który musi się znaleźć w sypialni w stylu glamour. Elegancję strefy sypialnej podkreśli narzuta z błyszczącego welwetu najlepiej pikowana dużymi kryształami, a na niej cała feeria miękkich poduszek dekoracyjnych w większych i mniejszych rozmiarach i o różnych kształtach. Elementem zespajającym całość powinien być kolor lub motyw np. kryształki. Duży, lśniący, kryształowy żyrandol i pasujące do niego kinkiety będą znakomitym uzupełnieniem eleganckiej sypialni w stylu glamour. W oknach koniecznie muszą się znaleźć długie do samej ziemi zasłony z miękkiego welwetu uzupełnione dla poczucia intymności roletą rzymską z tej samej tkaniny. Na szykownych nocnych stolikach postaw lampy na kryształowych podstawach z błyszczącym abażurem z welwetu. W sklepie internetowym oraz salonach stacjonarnych firmy Eurofirany znajdziesz te i wiele więcej znakomitych dodatków do stylu glamour.