Modernistyczny

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kategoria
Kolor
Wzór
Rodzaj
Sortowanie:
Ręcznik LAVIN z bawełny egipskiej zdobiony pasami - 50 x 90 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Ręcznik LAVIN z bawełny egipskiej zdobiony pasami - 50 x 90 cm

Ręcznik LAVIN z bawełny egipskiej zdobiony pasami, 500 g/m2

różne rozmiary
od 43,12 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 53,90 zł
Cena regularna: od 53,90 zł
Wazon ceramiczny RISO z efektem rosy - 8 x 8 x 32 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Wazon ceramiczny RISO z efektem rosy - 8 x 8 x 32 cm

Wazon ceramiczny RISO z efektem rosy

8 x 8 x 32 cm
27,60 zł
Najniższa cena z 30 dni: 34,50 zł
Cena regularna: 34,50 zł
Styl modernistyczny i jego charakterystyczne cechy
 

Modernizm narodził się równo sto lat temu w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jego nazwa wywodzi się z języka francuskiego od słowa moderne, czyli nowoczesny. Styl modernistyczny oznacza prostotę i funkcjonalność w eleganckim wydaniu. Jego ponadczasowy charakter sprawia, że ma swoich wielbicieli po dzień dzisiejszy. Powstające w dwudziestoleciu międzywojennym klimatyczne kamienice słynęły z przestronności i były urządzane nowocześnie i z klasą. Tak jest  również dzisiaj. Aby urządzić wnętrze w stylu modernistycznym potrzebna jest przede wszystkim przestrzeń. Uzyskanie optymalnego efektu będzie możliwe jedynie w wysokich kamienicach, przestronnych domach, wysokich mieszkaniach. W mniejszych pomieszczeniach efekt jest możliwy do uzyskania, będzie jednak wymagał zdecydowanie większego nakładu pracy.
 
Jakie kolory do modernistycznego wnętrza?
 
Modernistyczne wnętrze powinno być wypełnione neutralnymi barwami. Kolory nie mogą zdominować aranżacji. Zbyt wiele lub zbyt jaskrawe barwy w dodatkach mogą sprawić, że aranżacja będzie krzykliwa i banalna. Odważniejsze kolory możemy zastosować ewentualnie w dodatkach. Jeśli chodzi o ściany wybieraj barwy stonowane i delikatne:  rozmyte beże, uniwersalne szarości – odcienie gołębie, złamane i przydymione biele, kolor kości słoniowej i delikatne kremy. Styl modernistyczny stroni od blichtru i taniego efekciarstwa . Unikaj kolorów krzykliwych, jednak nie myśl, że pomieszczenie musi być nudne.  Jeśli uwielbiasz kolor, pozwól mu wybrzmieć w dyskretnych, lecz niezwykle eleganckich dodatkach.
 
Dekoracje wnętrza w stylu modernistycznym
 
Oszczędność dekoracji, prostota formy i funkcjonalność – oto klucz do stworzenia wnętrza w stylu modernistycznym. Stonowane kolory, prostota i funkcjonalność dają efekt estetyki spokojnej, wręcz neutralnej. Zasłony z miękkiego welwetu, miękkie poduszki dekoracyjne na sofie, nowoczesny obraz w wyraźnej kolorystyce, dekoracyjna ceramika lub szkło artystyczne – to elementy na które możesz sobie pozwolić. Wybieraj barwy stonowane, rozmyte, przełamane. Zbyt dużo dekoracji przytłoczy wnętrze, sprawi że stanie się ono pretensjonalne. Stawiaj na jakość, nie na ilość.  Dobrym pomysłem na uzupełnienie aranżacji jest wybieranie prostych dodatków z metalu, drewna lub szkła. Geometryczne formy i motywy oparte na liniach i kątach prostych chętnie goszczą w modernistycznych wnętrzach.  Ważnymi elementami dekoracji wnętrza są podłogi z geometrycznymi motywami, dwuskrzydłowe drzwi oraz drewniane meble z epoki.
 
Modernistyczne mieszkanie
 
Urządzenie mieszkania w stylu modernistycznym wymaga przede wszystkim odpowiedniej przestrzeni. Uzyskanie optymalnego efektu ułatwiają  mieszkania w kamienicach, dużych i przestronnych domach, wysokich mieszkaniach. W niewielkich mieszkaniach efekt jest możliwy do uzyskania, będzie jednak wymagał większego nakładu pracy. Pamiętaj, że modernistyczne mieszkanie powinno emanować spokojem i niepowtarzalnym klimatem opartym na przytulności, cieple i komforcie. Pomieszczenia mają pozwolić nam poczuć atmosferę międzywojnia – skłaniać do zachwytu nowoczesnością połączoną ze spokojem, mają urzekać uniwersalnością i pozwalać na  odczucie atmosfery radości. Ponadczasowość stylu modernistycznego zakłada, że wnętrza dobrze prezentowały się zarówno sto lat temu, jak i obecnie, w nowoczesnych budynkach powstających w bieżących czasach.
 
Prostota i elegancja – salon w stylu modernistycznym
 
Prostota i elegancja wyrażająca się w minimalistycznych dekoracjach, jasnych barwach i przestronnym wnętrzu – to przepis na stworzenie salonu w stylu modernistycznym. Ponadczasowa estetyka sprawia, że salon w stylu modernistycznym zawsze wygląda elegancko i stylowo. Styl modernistyczny bazuje na funkcjonalności – meble i sprzęty powinny pełnić określone role, dlatego modernistyczne meble są proste, funkcjonalne i użyteczne, pozbawione zdobień i ornamentyki. Urządzając salon staraj się szukać mebli z epoki, postaw na minimalizm formy  rezygnując z dekoracyjności.
Niezmienność podstawowych założeń stylu sprawia, że zarówno sto lat temu, jak i obecnie w salonie w stylu modernistycznym poczujemy ten sam przytulny lecz  niezwykle elegancki klimat. Urządzając salon w stylu modernistycznym koniecznie kieruj się maksymą „mniej znaczy więcej”.  Zminimalizuj ilość bibelotów, oszczędnie dobieraj dekoracje zadbaj, by wybrane wybrane dodatki były wysokiej jakości.