Pomieszczenia

Wybierz widok
Strona 1 z 1

Jaki jest idealny rozkład pomieszczeń w domu?


Ile pokoi powinno być w domu i jak powinny być zaplanowane? Nad tym tematem należy się pochylić i zaplanować układ mieszkania już na etapie projektowania lub zakupu domu. Każdy dom oraz mieszkanie składa się z pomieszczeń, które powinny być dopasowane do potrzeb domowników oraz uwzględniać plany rodziny na przyszłość. Niezbędne pomieszczenie to salon – może on być połączony z kuchnią i jadalnią, stanowi on rodzinne miejsce spotkań i przyjmowania gości. Każdy z domowników powinien posiadać swój własny kąt; idealnym rozwiązaniem jest gdy rodzice posiadają swoją sypialnię, a dzieci oddzielne pokoje. Łazienka to pomieszczenie, które służy wszystkim domownikom; idealnym rozwiązaniem np. w dwukondygnacyjnym domu są dwie łazienki na parterze i piętrze budynku.
 

Funkcje pomieszczeń w domuPlanując przestrzeń domu warto rozważyć i zaplanować funkcję każdego z pomieszczeń. Duża przestrzeń daje oczywiście większe możliwości. Duży dom można podzielić na część prywatną oraz ogólną. Czując się swobodnie w swoich pokojach domownicy mogą zadbać o wspólną przestrzeń i stworzyć miejsce o charakterze reprezentacyjnym, będące miejsce spotkań w gronie rodzinnym, a także miejsce do spotkań z gośćmi.
Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem doskonałym pomysłem jest pozbycie się części ścian działowych i łączenie pomieszczeń wydzielając specjalne strefy. I tak np. kuchnia połączona z salonem daje dużo większe możliwości aranżacyjne. Zyskujemy sporo miejsca, które dodatkowo można wykorzystać na specjalne strefy, takie jak: strefa jadalniana, strefa wypoczynkowa, czy w zależności od potrzeb strefa biurowa, bądź strefa sypialniana. Podział na strefy możemy zorganizować używając koloru i deseni na ścianach, a także mebli; regałów, parawanów, szklanej ściany, a nawet stylowych zasłon.
 

Dekorowanie pomieszczeń – inspiracje od EurofiranUrządzanie i dekorowanie mieszkania to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków po zakupie domu czy mieszkania. Każde z pomieszczeń urządzisz czerpiąc inspiracje z naszej strony internetowej i dobierając produkty dostępne w naszym sklepie online www.eurofirany.com.pl. Do każdego z pomieszczeń dobierz dekoracje okienne, które znajdziesz u nas w ogromnym wyborze wzorów i kolorów. Nie znalazłaś pasującej dekoracji? U nas zlecisz uszycie rolet rzymskich na wymiar oraz rolet dzień-noc dopasowanych do twojego okna. Twoje okno ma nietypowy wymiar? W sklepie online zamówisz szycie zasłon i firan na dowolny wymiar. W naszej ofercie znajdziesz dekoracje do niemal każdego pomieszczenia: od kuchennych zazdrostek i eleganckich szklanych pojemników do przechowywania, poprzez ręczniki i dywaniki łazienkowe, po ceramiczne figurki do eksponowania na komodzie czy parapecie w salonie. Jeśli chodzi o dekoracje do salonu, u nas znajdziesz także wazony i kwiaty naturalne oraz sztuczne, obrazy ręcznie malowane na płótnie, efektowne lampy, ekskluzywne obrusy, lustra, oryginalne zegary i dużą kolekcję szkła artystycznego. Zajrzyj do naszego sklepu online i przekonaj się jak wiele innych drobnych dodatków, pomysłów i inspiracji przygotowaliśmy dla naszych klientów.