Poszewki welurowe

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kolor
Rozmiar
Wzór
Rodzaj
Sortowanie:

Poszewki welwetowe

Poszewki welwetowe prezentują się wyjątkowo elegancko i nadają wnętrzom niepowtarzalnego, wysmakowanego charakteru. Wyróżnia je połysk i miękkość, które znakomicie podkreślają zarówno ciemne, nasycone jak i jasne, pastelowe odcienie materiału. Poduszki obleczone w welwetowe poszewki ozdobią kanapę, łóżko czy fotel i sprawią, że całe wnętrze zyska stylowe wykończenie.

Wzory poduszek welwetowych

Poduszki welwetowe,dostępne w naszym sklepie internetowym, uszyte są według różnych wzorów, dzięki czemu można dobrać je do każdego stylu wnętrza. Sam materiał ma charakter ozdobny, a dodatkowe przeszycia powodują, że prezentuje się on w wyjątkowy sposób. Do najbardziej eleganckich, należą oferowane przez nas proste poszewki na poduszki, wykonane z welwetu w jednolitym kolorze np. model SAMARA2. Tego rodzaju projekt cechuje się prostotą i elegancją, i z powodzeniem może stać się ozdobą nawet najbardziej wyrafinowanych wnętrz.

Poszewki welwetowe, opatrzone dodatkowymi ozdobami, dają niezwykle imponujący efekt. Na szczególną uwagę zasługują modele, w których ozdobnym elementem jest kontrastowa aplikacja np. z haftowanym wzorem. W podstawowej wersji, poszewki wykonane są z elementów welwetowych w różnych kolorach, dzięki czemu można uzyskać efekt ciepła i miękkości, dobrze komponujący się z wnętrzami o przytulnym charakterze. Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym są proste, geometryczne aplikacje w tym samym kolorze, co zasadniczy materiał poszewki, ale wykonane z innego rodzaju tkaniny.

Materiał, z którego wykonano poduszki – czym jest welwet?

Tkanina welwetowa znana jest już od wieków. Znalazła zastosowanie w najdroższych i najbardziej wyrafinowanych ozdobach. Charakterystyczny efekt uzyskuje się dzięki dodatkowej nici wątku, która zostaje rozcięta. W efekcie, prezentuje pożądany połysk i dużą miękkość, która sprawia, że welwet staje się niezwykle przyjemny w dotyku. Materiał pokryty jest niewidocznymi włoskami – runem welurowym, którego połysk zmienia się, pod wpływem przeciągnięcia po nich dłonią. Welwet znakomicie nadaje się do wykonywania przedmiotów dekoracyjnych, dzięki podatnej na formowanie strukturze.


„EUROFIRANY” B.B. Choczyńscy Spółka Jawna Opinie z ekomi-pl.com