Style

Wybierz widok
Strona 1 z 1

Style wnętrz – najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz


Jeśli właśnie kupiłaś dom, remontujesz mieszkanie lub po prostu znudził Ci się dotychczasowy wystrój, style dekoracji wnętrz to temat, który będzie Ci towarzyszył w najbliższym czasie. Zanim podejmiesz decyzję w jakim stylu urządzić swoje gniazdko, warto  zapoznać się z najpopularniejszymi stylami wnętrz.
Poznaj główne style w architekturze wnętrz; zainspiruj się nimi, po to by Twoje wnętrze stało się harmonijne, wygodne, a także modne. Dowiedz się jakie reguły rządzą stylami wystroju wnętrz, by zdecydować w którym urządzisz swój własny dom. Jakie są style wnętrz? Do najważniejszych należą:
  • skandynawski,
  • rustykalny,
  • Artdeco,
  • romantyczny,
  • glamour,
  • nowoczesny,
  • eklektyczny,
  • modernistyczny,
  • japandi,
  • boho.
Wnętrzarskie trendy wciąż się zmieniają, jednak główne nurty w stylach urządzania wnętrz od lat pozostają niezmienne. Dowiedz się również jak łączyć ze sobą style wnętrz by stworzyć kompozycję opartą na własnych upodobaniach. 
 

Style wnętrz – jakie są najpopularniejsze? Sprawdź jakie style wnętrz podobają Ci się najbardziej


Znajomość cech poszczególnych stylów pomoże ustalić, który styl jest Ci bliski i który ma dobry wpływ na Twoje samopoczucie. Ponieważ w domu spędzamy znaczną część czasu, ważne jest by nasza przestrzeń sprzyjała relaksowi i regeneracji sił.

Poznaj najpopularniejsze style; sprawdź jakie kolory, dodatki i wykończenia dobrać by aranżacja była spójna i znajdź ten, który najbardziej do Ciebie pasuje.

Dobrze się czujesz otoczona jasnymi barwami, naturalnymi tkaninami i dodatkami z drewna i naturalnego kamienia? – bliski Ci będzie styl skandynawski, rustykalny, japandi, a także eko. Jeśli wolisz wnętrza chłodne i nowoczesne w wyrazie, z pewnością spodoba Ci się styl modernistyczny i nowoczesny. Więcej koloru we wnętrzu zapewni styl boho, a nutę słodyczy styl romantyczny. Jeśli lubisz wyraziste i lśniące dodatki, wybierzesz styl glamour,  a w  dopasowaniu do siebie pozornie nie pasujących elementów pomoże styl eklektyczny.

Z nami dowiesz się jakimi cechami wyróżniają się poszczególne style, z jakimi barwami i dodatkami je łączyć oraz jak je rozpoznawać i adaptować do własnego mieszkania. Style w urządzaniu wnętrz mają nam pomóc w stworzeniu wystroju spójnego, estetycznego, a zarazem wygodnego i praktycznego w codziennym użytkowaniu.
 

Jakie style wnętrz są najmodniejsze?


Zastanawiasz się jaki jest najmodniejszy styl wnętrza w 2022 roku? Kilka rodzajów stylów wnętrz od lat cieszy się dużą uwagą.

Niesłabnąca popularnością cieszy się styl skandynawski. Jest on prosty, cechują go jasne barwy oraz wykorzystanie naturalnych dodatków jak drewno, kamień, wełna, bawełna i len. Nieco surowy charakter i jasne kolory sprawiają, że może stać się bazą dla bardziej wyszukanych dodatków – np. kolorowych etnicznych akcentów, dzięki którym można go z łatwością zmienić w modny styl boho.
Nowoczesne, chłodne style wnętrz jak styl modernistyczny i styl nowoczesny wciąż zyskują na popularności. Charakteryzuje je prostota, przestronność i minimalizm. Wiele osób, które nie może zdecydować się na konkretny styl wybiera styl eklektyczny, który pozwala na stworzenie ciekawej całości z wielu pozornie nie pasujących do siebie elementów. Modny styl glamour to bogaty styl wnętrza, pełen luksusu i blasku. W stylu rustykalnym przeciwnie - przejawia się w nim bowiem tęsknota za bezpretensjonalnością, wszystkim co naturalne, swojskie i nieco nadgryzione zębem czasu.
 

Style wnętrz – znajdź ten, który najbardziej do Ciebie pasuje


O atmosferze wnętrza decyduje styl w jakim zdecydujesz się je urządzić. Styl musi współgrać z charakterem mieszkańców - to kwestia kluczowa, jeśli chcesz czuć się dobrze w swoim mieszkaniu..

Warto zagłębić się w najpopularniejsze style w architekturze wnętrz; ich znajomość pozwoli wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Zainspiruj się i stwórz wnętrze skrojone na miarę Twoich potrzeb; piękne, wygodne, oryginalne i pełne harmonii. Dowiedz się jakimi zasadami kierują się podstawowe style, po to by stworzyć aranżację wnętrza opartą na własnych upodobaniach. A co w przypadku gdy po zapoznaniu się ze stylami nadal nie możesz się zdecydować? Mamy na to rozwiązanie dowiedz się jak łączyć style wnętrz, by urządzić się z gustem, jednak po swojemu.
 

Style we wnętrzach – czy nowoczesny jest dla każdego?


Style wnętrz to temat ważny dla każdego kto planuje remont czy właśnie się urządza. Szukasz swojego stylu wnętrza i zastanawiasz się jakie dodatki dobrać? Jeśli nie przepadasz za krzykliwymi kolorami, przytłacza Cię nadmiar dekoracji i dodatków postaw na nowoczesność! Jeśli dobrze się czujesz w przestronnych wnętrzach bez ścian działowych, w otoczeniu oszczędnym w dekoracje i dodatki, a Twoje ulubione kolory to paleta neutralnych szarości, z pewnością postawisz na styl nowoczesny zwany również modernistycznym. Wyróżniają go również prostota i minimalizm, a także surowość i proste, geometryczne formy.