Japandi

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kategoria
Kolor
Wzór
Rodzaj
Sortowanie:
Patera SABA ze szkła artystycznego - ∅ 27 x 2 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Patera SABA ze szkła artystycznego - ∅ 27 x 2 cm

Patera SABA ze szkła artystycznego

różne rozmiary
od 60,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 75,00 zł
Cena regularna: od 75,00 zł
Firana DARLA z drobnej matowej siateczki - 140 x 250 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Firana DARLA z drobnej matowej siateczki - 140 x 250 cm

Firana DARLA z drobnej matowej siateczki, kolor naturalny

140 x 250 cm przelotki
92,72 zł
Najniższa cena z 30 dni: 115,90 zł
Cena regularna: 115,90 zł
Misa SABA ze szkła artystycznego - ∅ 16 x 6 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Misa SABA ze szkła artystycznego - ∅ 16 x 6 cm

Misa SABA ze szkła artystycznego

różne rozmiary
od 32,80 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 41,00 zł
Cena regularna: od 41,00 zł
Zestaw prezentowy - komplet 3 szt ręczników na każdą okazję - 34 x 24 x 8 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Zestaw prezentowy - komplet 3 szt ręczników na każdą okazję - 34 x 24 x 8 cm

Zestaw prezentowy - komplet 3 szt ręczników na każdą okazję

55,92 zł
Najniższa cena z 30 dni: 69,90 zł
Cena regularna: 69,90 zł

Japandi – minimalizm w wersji przytulnej


Styl japandi to rezultat połączenia stylu skandynawskiego ze stylem japońskim. Te dwa tak odległe od siebie geograficznie światy, znakomicie rozumieją się i dopełniają, łącząc w sobie zamiłowanie do bliskości natury, upodobanie do porządku i prostoty. Ten trend zaowocował filozofią opartą na sztuce rezygnowania z rzeczy zbędnych do niezbędnego minimum. Dwa odrębne style zaowocowały niezwykle ascetycznym i oszczędnym w dekoracjach stylem, wzbogacając go unikalnymi elementami przeszczepionymi z własnych konwencji i wspaniale się uzupełniając i przenikając. Zaskakujący duet stylów tworzy we wnętrzu niezwykle ciepłą i relaksującą atmosferę.

Scandi i japandi – podobieństwa i różnice


Popularny w ostatnim czasie styl japandi jest swoistą mieszanką stylów japońskiego i skandynawskiego. Jego osią i motywem przewodnim jest minimalizm i rezygnacja z tradycyjnie pojętych dekoracji i ozdób. Z obu estetyk styl ten czerpie zamiłowanie do prostoty oraz dewizę „less is more”. Skandynawska prostota oraz zamiłowanie do naturalnych materiałów i surowców oraz stonowanych barw, łączy się w tym stylu z kulturą japońską; surowością i przemyślanymi dekoracjami, dobrze doświetlonymi pomieszczeniami. Styl skandynawski łagodzi surowość stylu japońskiego; jasna paleta barw sprawia, że wnętrze staje się przytulniejsze, a skandynawskie meble również dodają wnętrzom przytulnego charakteru.

Medytacji i wyciszeniu sprzyjają japońskie zamiłowanie do porządku, przestrzeń i światło oraz przemyślane dekoracje w postaci ceramicznych waz, drewnianych rzeźb, obecność zielonych kwiatów; drzewek bonsai, paproci, suszonych traw oraz gałęzi w ascetycznych szklanych wazonach.


Praktyczny i kameralny salon w stylu japandi


Urządzając salon w stylu japońskim, kieruj się zasadami minimalizmu. W pierwszej kolejności wybierz sprzęty, które mają dla Ciebie wyjątkowe znaczenie, resztę przedmiotów ukryj w wysokich do sufitu szafach z drzwiami przesuwnymi, tak aby nie tworzyły chaosu. Postaw na światło – wnętrze musi być dobrze doświetlone – już na etapie projektu zaznacz, że przestrzeń powinna być otwarta, bez ścian działowych; postaw na wysokie sufity i przeszklenia. Kolory i dekoracje muszą być zaplanowane od A do Z. Wybierz niskie meble - niskie drewniane stoliki, wyplatane siedziska i obite jasną tkaniną kanapy. Miłym dodatkiem będzie wyplatany ręcznie dywan np. z trawy morskiej lub juty.

Dobierz wyselekcjonowane, wysokiej jakości dodatki  - postaw na jakość, nie na ilość. Dobrze sprawdzą się ceramiczne naczynia i wazony, rzeźby inspirowane japońską sztuką, proste kwietniki i donice z naturalnych surowców.  Nie zapomnij o oświetleniu – we wnętrzu muszą się znaleźć lampy z wyplatanymi abażurami, mile widziane są lampy stojące i stołowe, a także kinkiety i małe lampiony tworzące ciepły nastrój. Wiele dodatków dostępnych w sklepie internetowym Eurofirany świetnie sprawdzi się w stylu japandi. Na szczególną uwagę zasługuje naturalna paleta tkanin – we wnętrzu sprawdzą się tkaniny w stylu eko – surowy len, delikatny batyst, miękka etamina, a także jednokolorowe tkaniny zasłonowe o wyraźnym, płóciennym splocie.

Jak urządzić mieszkanie w stylu japandi?– wytyczne 


Aby styl japandi mógł zaistnieć we wnętrzu, konieczne będzie trzymanie się kluczowych wytycznych:
  • Przestrzeń – japandi potrzebuje miejsca, wnętrza są otwarte, tzw. open space
  • Światło – zapewnią ją przeszklenia, duże okna i punktowe oświetlenie 
  • Porządek – wszystko chowamy w zamkniętych szafach 
  • Proste bryły mebli – geometryczne linie i oszczędność form
  • Oszczędne i przemyślane dodatki – tutaj obowiązuje minimalizm, meble są niskie
  • Naturalne materiały – drewno, juta, kamień, len
  • Paleta zgaszonych barw – szarość, beże i odcienie bieli
     

Dla kogo styl japandi?


Styl japandi z pewnością zachwyci wielbicieli minimalizmu i uporządkowanych wnętrz. Każdy, kto kocha spokój, ciszę, kontakt z naturą, z pewnością zachwyci się połączeniem stylów japońskiego i skandynawskiego. Prostota i minimalizm stanowią ascetyczną, a zarazem ciepłą w odbiorze oazę spokoju, która pozwala odetchnąć po trudach dnia z dala od zgiełku, krzykliwości i nadmiaru bodźców. To styl stworzony dla ludzi, szukający szeroko pojętej harmonii, duchowości i wewnętrznego wyciszenia.