Zasłony krótkie

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Preferencje odnośnie doboru materiału i długości zasłon okiennych są bardzo różne. Mają na nie wpływ nie tylko indywidualne upodobania, ale również rodzaj i sposób montażu zainstalowanego w pomieszczeniu karnisza, jak i umiejscowienie innych przedmiotów w pobliżu okna. Niektóre ograniczenia wynikają wprost z wyposażenia wnętrza lub jego umeblowania, przez co możliwość wyboru idealnych zasłon jest zawężona.

Zasłony krótkie skracane – do jakich wnętrz?

Ciężkie zasłony zaciemniające sięgające do samej podłogi pasują do wnętrz, gdzie pod parapetem znajduje się wolna przestrzeń, natomiast w większości pomieszczeń w tym właśnie miejscu zainstalowany jest grzejnik. W sezonie zimowym zasłonięcie go tkaniną byłoby niewskazane, wobec tego lepszą opcją jest wybór zasłon krótkich skracanych – których długość określa się indywidualnie, w oparciu o pomiary wykonane w konkretnym pomieszczeniu. Optymalną długością materiału w tym przypadku jest taki wymiar, który zagwarantuje odkrycie grzejnika w całości, tak więc zakończenie zasłony krótkiej skracanej powinno znajdować się jedynie kilka centymetrów poniżej parapetu.

Często długość zasłony gotowej nie pasuje do wnętrza z uwagi na rodzaj lub miejsce montażu karnisza, a także na niestandardową wysokość pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest stosunkowo niskie w porównaniu do ogólnie przyjętych norm, a pasowałaby do niego np. lekka zasłona kończąca się kilka centymetrów nad podłogą, idealnie sprawdzi się w tym przypadku zasłona krótka skracana. Wystarczy ustalenie odpowiedniej długości materiału w odniesieniu do zamontowanego karnisza i zamówienie pożądanego wymiaru, aby uzyskać wspaniały efekt wizualny w dowolnym pomieszczeniu.

Bogata oferta zasłon krótkich skracanych

Poszczególne modele zasłon krótkich skracanych różnią się od siebie przede wszystkim sposobem montażu – jednym z obecnie najpopularniejszych systemów mocowania zasłon na karniszu są przelotki w formie metalowych kółek, które nakłada się na drążek po jego ściągnięciu ze wsporników. Innym rozwiązaniem są szelki, które zapina się wokół rurki za pomocą rzepu lub zatrzasku, dzięki czemu można założyć je bez konieczności demontowania części karnisza. Innym patentem jest taśma zapinana na żabki lub haczyki flex, dzięki którym zasłona krótka skracana może być zastosowana na szynie sufitowej.

Kolejną kwestią wartą uwagi przy wyborze odpowiedniego rodzaju zasłon jest stopień zaciemnienia, jaki ma ona zapewnić. Jeśli dla mieszkańców pożądany jest efekt dużej redukcji światła z zewnątrz, np. w dużym mieście, gdzie oświetlenie uliczne lub podświetlane bilboardy nie pozwalają w nocy spać, warto wybrać zasłony zaciemniające. Jeśli natomiast mają one za zadanie głównie zadbać o atrakcyjny design wnętrza, można wybrać tkaninę lżejszą, o średnim lub małym stopniu zaciemnienia.

Grubość materiału zasłon krótkich skracanych również nie jest bez znaczenia. Tkaniny lekkie wspaniale sprawdzą się przy delikatnych lub mocowanych do sufitu karniszach, które mają ograniczone możliwości udźwigu. Materiały ciężkie i gęsto tkane, jak np. aksamit czy welwet będą  natomiast idealne dla solidnych konstrukcji, na których swobodnie będzie można je przesuwać bez ryzyka uszkodzenia karnisza czy ściany.

W chwili obecnej zarówno w sprzedaży internetowej oferowany jest bardzo szeroki asortyment zasłon krótkich skracanych – dostępny w całej palecie kolorów i w rozmaitych wzorach. Z pewnością w tak bogatej ofercie każdy znajdzie idealny wariant dla siebie.