Art deco

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kategoria
Kolor
Wzór
Rodzaj
Sortowanie:
Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco - 35 x 140 cm
OUTLET
NOWOŚĆ
Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco - 35 x 140 cm

Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco

różne rozmiary
od 43,80 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 43,80 zł
Cena regularna: od 75,90 zł
Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco - 35 x 140 cm
OUTLET
NOWOŚĆ
Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco - 35 x 140 cm

Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco

różne rozmiary
od 43,80 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 43,80 zł
Cena regularna: od 75,90 zł

Jak rozpoznać styl Art deco?


Styl Art deco wyróżnia się geometrycznymi liniami; królują w nim wzory oparte na geometrii - ornamenty na bazie kwadratów i trójkątów czy półkoli układające się w powtarzalny, symetryczny deseń.

Art deco rozpoznasz we wnętrzu po antycznych meblach, złoceniach, szlachetnych tkaninach, meblach z egzotycznego drewna. Wnętrze Art deco jest luksusowe, a zarazem nieprzytłaczające przepychem i jarmarcznymi dodatkami, gustowne i przestronne. Wszystkie elementy łączą się w nim w sposób przemyślany i stylowy. Wnętrze jest gruntownie i w najdrobniejszych szczegółach zaplanowane, wygodnie  urządzone, a przede wszystkim eleganckie.
 

Styl Art deco we wnętrzach – krótka historia


Styl Art deco powstał dokładnie sto lat temu w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Przyczynił się do niego przesyt dekoracyjnym stylem secesyjnym obecnym zarówno w architekturze jak i we wszystkich dziedzinach sztuki. Znużenie secesją zaowocowało powstaniem stylu będącego w dużej mierze jej przeciwieństwem.

Styl Art deco odrzucił secesyjną słabość do braku dyscypliny przestrzennej, bogatą ornamentykę oraz przypadkowość. Charakterystyczną cechą tego stylu jest geometria form i piękno, które pojawiło się w nowoczesnym projektowaniu, zwłaszcza w obszarze przedmiotów codziennego użytku. Art deco przykłada wagę do każdego detalu aranżacji, jest jednocześnie klimatyczny, elegancki i luksusowy, zaś z drugiej strony trudno jest jednoznacznie skatalogować i wyróżnić wszystkie jego cechy.
 

Jakie kolory w stylu Art deco?


W podstawowej palecie barw stylu Art deco znalazły się kolory takie jak: biel, czerń, odcienie szarości i beżu. W salonach arystokratycznych częstym kolorem uzupełniającym podstawowy zakres barw są czerwień oraz nasycone odcienie zieleni.

Art deco to styl, w którym kolor jest zazwyczaj dopasowany do funkcji pomieszczenia. Chłodne kolory pojawiają się w sypialniach i toaletach, zaś w salonie goszczą odcienie ciepłych beżów, kremu, a także  odważne i kontrastujące połączenie czerni i bieli, a uzupełnienie mogą stanowić akcenty mocno wysyconej czerwieni oraz butelkowa zieleń. Wnętrza wyróżniają odważne złocenia, dodatki z kości słoniowej, a także ciemne, egzotyczne drewno m.in heban i mahoń.
 

Dodatki w stylu Art deco


W stylu Art deco najważniejsze są dodatki, to one sprawiają, że wnętrze wygląda ekskluzywnie i drogo. Cechą charakterystyczną stylu Art deco są charakterystyczne biało-czarne posadzki z naturalnego kamienia ułożone we wzór karo,  tapety w odważne i wyraźne geometryczne wzory w kontrastującej kolorystyce. Złocenia, olejne obrazy i lustra w złotych ramach, meble na wysoki połysk z egzotycznego drewna wykończone miedzią i mosiądzem  – to wszystko tworzy we wnętrzu atmosferę przepychu charakterystyczną dla dwudziestolecia międzywojennego. Ogromną estymą cieszą się w stylu Art deco lampy – zarówno wiszące, jak i lampy stolikowe na masywnych ceramicznych podstawach. Wiele wzorów lamp idealnie wpisujących się w stylistykę Art deco znaleźć można w sklepie internetowym Eurofirany. Polecamy również ręcznie malowane obrazy, lustra w niezwykłych ramach, poduszki dekoracyjne i ekskluzywne welwetowe tkaniny.
 

Dla kogo styl Art Deco we wnętrzach? 


Art deco to styl, który doceniają szczególnie osoby ceniące wyrafinowane wzornictwo, lubiące obcować ze sztuką oraz przebywać w pomieszczeniach dopracowanych w każdym szczególe. Art deco to styl kojarzący się z luksusem i elegancją, stojący w opozycji do minimalizmu. Aby projekt wnętrza w stylu Art Deco mógł zostać urzeczywistniony konieczne jest pomieszczenie obszerne i wysokie. Najlepiej nadają się do tego mieszkania w kamienicach, czy nowoczesne, wysokie apartamenty.

Należy mieć na uwadze, że urządzenie wnętrza w stylu Art Deco będzie kosztowne. Wnętrze wymagać będzie wyrafinowanych dodatków: ręcznie malowanych obrazów, rzeźb, stylizowanych lamp, gustownych i ciężkich tkanin, mebli z drogiego egzotycznego drewna. Wiele inspiracji i dodatków znaleźć można w sklepie online Eurofirany i na stronie www.eurofirany.com.pl