Zasłony do sypialni

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Zasłony do sypialni to nieodzowny element każdego funkcjonalnie urządzonego wnętrza. Zasłony ogradzają mieszkańców przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, zapewniając prywatność oraz tworzą atmosferę domowego ciepła i przytulności. W zależności od wybranego rodzaju, koloru i wzoru zasłony do sypialni pomagają stworzyć stylowe, dopasowane do indywidualnego gustu pomieszczenie. Zasłony wyróżniają się wśród innych metod zasłaniania okien łatwością czyszczenia i montażu, często przyciągają też atrakcyjnym wyglądem.

Jakie zasłony do sypialni?

W zależności od tego, jaki nastrój chce się stworzyć w pokoju oraz jak ogólnie umeblowane jest pomieszczenie, można wybierać z różnych rodzajów zasłon do sypialni. Zasłony mogą być błyszczące lub matowe; satynowe, welwetowe lub w stylu eko. W sklepie Eurofirany dostępne są zasłony o różnorodnych kolorach i wzorach, np. w paski, fale lub kwiaty, z ozdobnymi pasami i pomponami. Szeroki wybór kolorów i zdobień sprawia, że klient bez problemu dopasuje wygląd zasłon do wyglądu urządzanego wnętrza. Zasłony do sypialni dostępne są  w popularnych rozmiarach 140 x 250, 270 lub 300 cm i 200 x 280 cm. W zależności od stopnia nasłonecznienia mieszkania i indywidualnych preferencji można wybierać pomiędzy zasłonami do sypialni o małym, średnim lub dużym stopniu zaciemnienia. Sklep Eurofirany oferuje zasłony na żabki, szelki, przelotki albo flex. Tak szeroki wybór powoduje, że zakupy są prawdziwą przyjemnością.

Zasłony do sypialni – jak wybrać kolor?

Kolor zasłon dobiera się najczęściej do barwy ścian i podłogi / dywanów. Obowiązuje tutaj zasada kontrastu: lepiej nie starać się, aby kolor zasłon do sypialni był dokładnie taki sam (czy nawet zbliżony), jak kolor ścian albo dywanu. Spowodowałoby to wrażenie nadmiernej jednolitości, i zasłony byłyby mało widoczne. Lepiej wybrać kolor kontrastowy, czyli np. przy białych ścianach zdecydować się zasłony ciemne albo o jaskrawym kolorze. A jeśli ściany mają zdecydowany kolor (np. niebieski, czerwony, żółty lub zielony), niech zasłony będą białe, szare lub delikatnie kremowe. Ta sama zasada dotyczy kontrastu wzór vs. gładki materiał. Jeśli ściany wyłożone są wzorzystą tapetą albo dywan jest cały w kwiaty, kropki lub paski, lepiej będzie zdecydować się na proste zasłony do sypialni bez dodatkowych ozdób. Natomiast w przypadku stonowanego do tej pory wyglądu pomieszczenia można dowolnie „zaszaleć” ze wzorami i dodatkami. Spowoduje to, że pomieszczenie będzie prezentować się ciekawie i w sposób urozmaicony, ale bez efektu chaosu, który mogłoby spowodować nadmierne pomieszanie wzorów.

Dobierając kolor zasłon do sypialni, warto także wziąć pod uwagę fakt, że barwy ciepłe optycznie pomniejszają pomieszczenie, zaś chłodne je powiększają. Jeśli dysponuje się dużą sypialnią, można więc bez problemu zdecydować się na zasłony w ciepłym kolorze, czyli np. żółte, pomarańczowe lub czerwone (takie „wesołe” barwy przy okazji wpływają pozytywnie na nastrój). Natomiast osobom, które mają małe mieszkanie i niewielką powierzchnię pokoju przeznaczonego do spania polecamy raczej niebieskie, zielone, granatowe lub fioletowe zasłony. Sprawią one, że optycznie sypialnia zyska kilka dodatkowych centymetrów.