Zasłony welurowe

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Zasłony z miękkiego welwetu

 

Jedną z najbardziej stylowych dekoracji okiennych, które pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale też praktyczną, są zasłony. Podczas upalnych dni chronią one przed wysokimi temperaturami i nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a podczas chłodniejszych przed ucieczką ciepła na zewnątrz. Za pomocą zasłon można także uchronić się przed niechcianymi spojrzeniami obcych osób i nadmiernym hałasem z zewnątrz oraz stworzyć intymną atmosferę w salonie czy romantyczny klimat w sypialni. Za dnia zasłonę można bez trudu rozsunąć, by wpuścić do pomieszczenia światło, a wieczorem zasłonić w celu zachowania prywatności.
 

 Wyrafinowane piękno - aksamitne zasłony z welwetu
 

Podczas aranżowania wnętrza z całą pewnością nie można zapomnieć o wystroju okna. Oprócz powieszenia firany warto także pomyśleć nad zasłonami velvet, którymi możesz dowolnie operować w zależności od swoich aktualnych preferencji i potrzeb. Zasłona stanowi ozdobę niezależnie od tego, czy jest zasunięta czy też rozsunięta. Dzięki niej można cieszyć się prywatnością nawet wieczorem przy włączonym świetle. Zdarza się tak, że trudno jest zasnąć ze względu na denerwujące źródło światła za oknem, które wręcz razi w oczy. Dzięki zasłonom można uchronić się przed tym problemem, podobnie zresztą jak przed intensywnymi promieniami słońca o świcie. Zaciemniające właściwości zasłon pozwolą Ci także na komfortową drzemkę w ciągu dnia. Warto także zaznaczyć, że zasłony posiadają właściwości termoizolacyjne. Można zatem nie tylko uchronić się przed niechcianym światłem w swojej sypialni, ale także przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia w ciągu dnia. Dzięki zasłonom można zatem cieszyć się przyjemnym chłodem również podczas upalnych dni. Aktualna różnorodność dostępnych zasłon, pełna gama kolorystyczna i duży wybór faktur pozwala dopasować je do każdego wnętrza.


Zasłony w welwetu - do jakich wnętrz? 


Eleganckie zasłony będą się pięknie prezentowały zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak również w przypadku nowoczesnych aranżacji. Należy pamiętać o tym, że podczas wybierania odpowiednich zasłon do wnętrza znaczenie ma nie tylko ich kolor, ale także rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Poszczególne tkaniny różnią się od siebie grubością, poziomem przepuszczalności światła, formą splotu i odpornością na zgniecenia. W różnych stylizacjach wnętrz pięknie prezentują się zasłony welwetowe, wykonane z miękkiego, przypominającego aksamit materiału o delikatnym połysku.  Zasłony z miękkiego welwetu są bardzo uniwersalne;  dają ogromne pole możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie do poszczególnych aranżacji: pasują idealnie do stylizacji glamour, są idelane do wnętrz art deco, do stylu klasycznego, do stylizacji retro i romantycznych, a także do wnętrz i aranżacji typowo  nowoczesnych.  Zasłony welwet są grube, mięsiste i ładnie się układają. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się szyk i elegancja w prostej formie. Tkanina ta idealnie kryje okno, chroniąc przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Wybierając zasłonę na taśmie z tunelem, można zamocować ją zarówno na karniszu z drążkiem, jak również za pomocą tradycyjnych żabek. Tkanina ta bardzo ładnie się układa, tworząc efektowne, regularne fale.