Zasłony zaciemniające

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Zasłony zaciemniające

 

Zasłony zaciemniające to w przypadku każdej sypialni prawdziwy strzał w dziesiątkę. Docenisz je szczególnie latem, kiedy to dzięki nim intensywne promienie słoneczne przestaną utrudniać Ci zasypianie. Możesz standardowo zdecydować się na rolety czy żaluzje, jednak coraz więcej osób wybiera bardziej stylowe zasłony zaciemniające, które stanowią świetną ochronę przed upałami i rażącym słońcem oraz gwarantują prywatność. Idealnie sprawdzają się one zarówno w nocy, jak i za dnia, tworząc w sypialni intymną atmosferę. Z zasłonami zaciemniającymi na oknach z całą pewnością nie musisz się martwić, że jakiekolwiek oświetlenie z zewnątrz zakłóci Ci spokojny sen. Dodatkowa właściwość zasłon zaciemniających – skuteczne tłumienie hałasów - pozwoli Ci się komfortowo zrelaksować i zdrowo wypocząć.

 

Któż z nas nie lubi lata? Jednakże ostre promienie słoneczne wpadające przez okno o poranku i świecące prosto w oczy potrafią dać się silnie we znaki. Ile to razy blask poranka obudził domowników i nie pozwolił im dalej zasnąć. Czasami lubimy przecież dłużej sobie pospać, szczególnie w weekend, który jest idealną okazją do naładowania akumulatorów na kolejny tydzień pracy. Warto więc zapewnić sobie optymalne warunki do wypoczynku, wypoczynku, który nie zostanie zbyt wcześnie przerwany „słoneczną” pobudką. Skutecznym, prostym i szybkim sposobem na rozwiązanie tego problemu jest udekorowanie swojego okna zasłonami zaciemniającymi. Są one wykonane z odpowiednio grubego materiału, który będzie najlepszym strażnikiem spokojnego snu. W ofercie dostępne są zasłony wykonane ze specjalnych zaciemniających tkanin, dzięki czemu można uzyskać pożądany stopień zaciemnienia w wybranym pomieszczeniu.

 

Zasłony zaciemniające możesz kupić niemal w każdej formie – czy to w postaci gotowych zasłon, materiału na metry czy też  zasłony lub rolety uszytej na zamówienie. Zadaniem zasłony jest nie tylko uchronienie domowników przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i upałem, ale również pełnienie funkcji dekoracyjnej. Stylowe zasłony zaciemniające nadadzą wnętrzu modnego, eleganckiego charakteru, pełniąc w nim funkcję pięknego i użytecznego dodatku.

 

W zależności od aktualnych potrzeb i preferencji możliwe jest częściowe lub całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Koniec zatem z problemem zbyt naświetlonych i nagrzanych wnętrz w okresie letnim, w których ciężko się zrelaksować czy pracować. Zasłony zaciemniające świetnie sprawdzają się także w przypadku ukrycia mało interesującego widoku za oknem czy okna z sąsiedniego budynku lub ruchliwej ulicy. Podobnie jak wewnątrz zasłony te prezentują się niezwykle elegancko także z zewnątrz. Dostępne jest cały wachlarz wzorów i kolorów zasłon – barw stonowanych i klasycznych, soczystych i intensywnych, delikatnych i pastelowych. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a więc dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o wygląd i estetykę zasłon, jest sposób ich upięcia. Można zamówić zasłony  na taśmie i wpiąć w nią agrafki lub powiesić za pomocą żabek, postawić na zasłony na przelotkach czy zakupić zasłony na specjalne taśmie flex dedykowanej do szyn sufitowych.