Zasłony zaciemnienie dimout 70-90%

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Zasłony są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w przestrzeni domowej. Odpowiednie ich dobranie może nadać pomieszczeniu charakter lub stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrza. Podczas dokonywania wyboru idealnych zasłon do przestrzeni warto mieć na względzie właściwości materiału, z którego są wykonane. Jedną z ciekawszych propozycji są zasłony dimout wykonane z zaciemniającego materiału. W naszym sklepie gotowe zasłony tego typu występują w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych oraz w pięknych wzorach.

Zasłony dimout - co to jest?

Tekstylia zaciemniające występują w dwóch wariantach - blackout oraz dimout. Ten pierwszy typ nie przepuszcza światła słonecznego, dzięki czemu zaciemnia pomieszczenie na poziomie 100%. Zasłony w wariancie dimout nie są aż tak intensywne w swoim działaniu, bowiem ich nieprzepuszczalność światła utrzymuje się na poziomie 85-90%. Do produkcji tego rodzaju tekstyliów wykorzystuje się tkaniny poliestrowe bądź bawełniane. Jednocześnie są podgumowane po lewej stronie, dzięki czemu blokują przepływ promieni słonecznych. Im grubszą powłokę zastosował producent tym większy będzie poziom krycia. 

Zasłony dimout idealne na cały rok!

Dość często ozdoby okienne tego typu znajdują zastosowanie w miejscach wymagających pełnego wyciemnienia. Często więc można je zobaczyć w hotelach czy restauracjach, a także w siedzibach instytucji publicznych. Nie są to jednak jedyne pokoje, w których zasłony dimout sprawdzą się doskonale! Coraz częściej występują również w pomieszczeniach domowych a ich właściwości mogą być zbawienne dla ich stałych bywalców. Głębokie wyciemnienie pomieszczenia, jednak nie w całkowitym stopniu powoduje dużą swobodę i komfort przebywania w nasłonecznionym salonie czy sypialni. Dodatkowym atutem zasłon dimout są ich właściwości termoizolacyjne. Pomieszczenie osłonięte tego typu dekoracją wolniej nagrzewa się latem, zaś późną jesienią czy zimą wolniej się wychładza. 

Jakie zasłony dimout znajdziesz u nasz?

Nasz sklep oferuje zakup wysokiej jakości tekstyliów domowych. W kategorii zasłony dimout znajdą Państwo szeroką gamę zasłon zaciemniających pomieszczenie niemalże całkowicie. Ten typ dekoracji okiennej sprawdzi się doskonale w niewielkich pomieszczeniach nie tylko w charakterze akcentu ozdobnego. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, zasłony wyciemniające dimout zapewnią komfort korzystania z przestrzeni silnie nasłonecznionej. W naszym sklepie znajduje się wiele propozycji, aby każdy klient mógł znaleźć idealne zasłony dla siebie. W kategorii znajduje się kilka propozycji z wzorami kwiatowymi, które mogą wprowadzić do pomieszczenia lekkość i sielski nastrój. Aksamitne zasłony dimout doskonale dopełnią nowoczesne lub eleganckie wnętrze, dzięki lekkiemu połyskowi, zaś welurowe będą stanowić ciekawe wykończenie każdego typu pomieszczenia. Wysokiej jakości zasłony dimout występują w ciekawej, intensywnej gamie kolorystycznej, zaś ich zastosowanie w mieszkaniu czy domu będzie nie tylko estetyczne, ale także praktyczne.