Ręczniki szybkoschnące i plażowe

( ilość produktów - )

Kolekcja ręczników szybkoschnących i plażowych - różne rozmiary i kolory

Sortowanie:
Rozwiń opcje filtrowania:
wyczyść wszystkie
Cena

Ręczniki szybkoschnące

 

Obowiązkowo w każdym domu powinien znaleźć się przynajmniej jeden niezwykle praktyczny ręcznik szybkoschnący, którego głównymi atutami są: wyjątkowo dobra chłonność i krótki czas schnięcia. Idealnie sprawdza się w sytuacjach wymagających szybkiego osuszenia i schowania do szafy czy plecaka. Nie ma wówczas potrzeby wywieszania ręcznika i oczekiwania na jego wyschnięcie, aby można go było schować czy zapakować i zabrać ze sobą w podróż. Inwestując w ręczniki szybkoschnące, można zapomnieć o ciągle wilgotnych, tradycyjnych ręcznikach, które niedosuszone nie dość, że są niemiłe w dotyku, to jeszcze stanowią świetne siedlisko dla bakterii. Ręczniki szybkoschnące to idealne rozwiązanie dla ceniących sobie higienę i wygodę oraz wysoki komfort użytkowania.

 

Dobry ręcznik szybkoschnący, czyli jaki?

 

Ręcznik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. W nowoczesnych łazienkach oprócz tych tradycyjnych ręczników coraz częściej pojawiają się także ręczniki szybkoschnące, które idealnie sprawdzają się nie tylko w domu, ale też na wakacjach, w podróży, na basenie i siłowni. Wycieranie twarzy czy rąk mokrym i zimnym ręcznikiem nie jest ani przyjemne ani też higieniczne. Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, zainwestuj w wysychające w błyskawicznym tempie ręczniki szybkoschnące. Oferta tego typu produktów jest bardzo bogata i zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Z ręczników szybkoschnących chętnie korzystają dorośli i dzieci, a także sportowcy – jednym słowem wszyscy, którzy cenią sobie swój czas i wygodne, pomysłowe rozwiązania. Model szybkoschnący, jak sama nazwa wskazuje, schnie zdecydowanie szybciej niż tradycyjny ręcznik, a przy tym jest niezwykle lekki, kompaktowy i wygodny w użyciu.

 

Niewielka waga ręczników szybkoschnących nie zmienia faktu, że to właśnie one posiadają najlepsze właściwości chłonne, a za nimi ręczniki welurowe i frotte. Skupiając się na zaletach tego typu ręczników, nie można też pominąć ich właściwości antybakteryjnych. Dzięki specjalnej powłoce antybakteryjnej nie dość, że nie musimy przejmować się rozwojem patogenów na powierzchni ręcznika to jeszcze unikniemy nieprzyjemnego zapachu.

 

Na jaki rodzaj ręczników szybkoschnących się zdecydować?

 

Podczas wyboru ręcznika szybkoschnącego należy zwrócić uwagę na jego wagę, gdyż poszczególne modele różnią się od siebie gramaturą. Bez problemu można kupić zarówno mały, ultra lekki ręcznik, ale też zdecydować się na znacznie większy i nieco cięższy, gdyż taki również nie zajmie dużo miejsca.

 

Kupując ręcznik szybkoschnący, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego rodzaju tkaniny został on wykonany. Najcięższe są modele frotte, które mają stosunkowo duże gabaryty. Na ich korzyść przemawia puszystość i miękkość w dotyku, a więc gwarancja komfortu użytkowania. Idealnie sprawdzają się one podczas wyjazdów wakacyjnych. Lżejsze i trzykrotnie szybciej schnące są ręczniki welurowe. Super lekkie ręczniki szybkoschnące są wykonane z cienkiego materiału, najczęściej z mikrofibry i te schną aż sześciokrotnie szybciej niż bawełniany ręcznik. Są one nieduże i bardzo lekkie, a więc idealnie sprawdzają się podczas dłuższych podróży z niewielkim bagażem, a także na siłowni lub basenie.