Zasłony do kuchni

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Aranżacja wnętrza składa się z wielu elementów. Każde pomieszczenie w domu charakteryzuje się czymś innym i posiada odmienne przeznaczenie. Na tej podstawie dokonywany jest wybór poszczególnych części wystroju. Warto zwrócić uwagę na wybór firan - głównie pod kątem ich funkcjonalności w poszczególnych pomieszczeniach. Zasłony do kuchni powinny być odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Ponadto, nie mogą one dominować przestrzeni ani nadmiernie zaciemniać wnętrza. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Tkanina, a funkcjonalność - zasłony do kuchni

Kluczową kwestią podczas wyboru zasłon do kuchni jest funkcjonalność. W tym pomieszczeniu istnieje duże ryzyko powstania różnego rodzaju zabrudzeń, zagnieceń i uszkodzeń. Dlatego właśnie konieczne jest zakupienie firan wykonanych z odpowiedniego materiału.

Jeśli chodzi o zasłony do kuchni, najbardziej praktycznym rozwiązaniem będą materiały syntetyczne - jak na przykład poliester. Są one odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu, ponieważ substancje takie jak tłuszcze czy ciecze nie wnikają w strukturę ich włókien. Ponadto, zasłony wykonane z materiałów syntetycznych są zazwyczaj odporne na zagniecenia. Te właściwości pozwalają cieszyć się interesującym wystrojem wnętrza, bez konieczności ciągłego prania i prasowania firan.

Kolorystyka zasłon kuchennych

W przypadku zdecydowanej większości stylistyk wnętrz, kuchnia realizowana jest przy użyciu jasnych, delikatnych barw. Wynika to ze specyficznego charakteru tego pomieszczenia. Jasna kuchnia wydaje się większa, czystsza i bardziej funkcjonalna. Dlatego właśnie, z reguły umieszcza się w niej delikatne, często półprzeźroczyste zasłony. Nie dominują one przestrzeni i pozwalają na podkreślenie stylistyki pomieszczenia przy pomocy mebli kuchennych czy kafelków.

Jednak nawet w przypadku bardziej wyrazistych kolorystycznie aranżacji, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą jasne zasłony kuchenne. Pozwolą one podkreślić najważniejsze cechy pomieszczenia, a jednocześnie zrównoważą odmienność kolorystyczną. Dodatkowo rozjaśnią pomieszczenie, dzięki czemu mózg będzie bardziej ożywiony. Pozwoli to na spokojne przyrządzanie posiłków, zmniejszając ryzyko pominięcia jakichś składników potrawy bądź przetrzymania jej zbyt długo na włączonym palniku. Jasna kolorystyka zasłon kuchennych wprowadza człowieka w pozytywny nastrój i dodaje mu energii.

Światło w kuchni - komfortowe użytkowanie

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru zasłon do kuchni, jest nasłonecznienie. W pomieszczeniu o takim przeznaczeniu, kluczowe jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Pozwala to na komfortowe korzystanie z funkcjonalnej strony kuchni.

Konieczność dobrej widoczności jest powodem, dla którego w kuchni zazwyczaj umieszcza się zasłony półprzezroczyste lub ażurowe. Dodatkowo, nadają one pomieszczeniu lekki charakter i poszerzają je optycznie. Dzięki temu, domownik podczas pracy w kuchni będzie czuł się bardziej komfortowo. To z kolei sprzyja zrelaksowaniu się przy gotowaniu.