Zasłony welwetowe matowe

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Szeroki wybór zasłon pasujących do dowolnego wnętrza

Każde mieszkanie posiada swój własny, niepowtarzalny klimat, który często odzwierciedla charakter mieszkańców. Niektórzy zastanawiają się, co zrobić, aby dom był jeszcze bardziej przytulny lub wysublimowany. Wbrew powszechnym przekonaniom do podbicia albo zaznaczenia stylu wnętrza wcale nie potrzeba kosztownych, długich remontów czy gruntownej wymiany całego umeblowania, wszak „diabeł tkwi w szczegółach”. W większości przypadków wystarczają nowe poszewki, pled lub zmiana firanek na oryginalne. Kto nie lubi czegoś świeżego i nowego we wnętrzu? Nowe zasłony welwetowe matowe są strzałem w dziesiątkę, ponieważ łączą użyteczność z atrakcyjnym wyglądem.

 

Funkcjonalna ozdoba

Ilość dostępnych w naszym sklepie internetowym wariantów kolorystycznych zasłon jest na tyle wysoka, aby każdy mógł dopasować odpowiedni odcień najlepiej komponujący się z wnętrzem. Poprzez właściwy dobór koloru można w prosty sposób nadać wnętrzu pożądanego klimatu - przykładowo: jasny, nieinwazyjny beż rozświetli i równocześnie ociepli pokój dzienny, a intensywny, nasycony pomarańcz doda energii i kontrastu do dziecięcego kąta. Oczywiście moc koloru można też wykorzystać w drugą stronę, umieszczając spokojne, stonowane kolory w sypialni, gdzie będą koić i cieszyć oko. Cała szeroka paleta barw różnych zasłon dostępna w sklepie pomoże każdemu w skomponowaniu wystroju do wymarzonego wnętrza.

Materiał, z którego są wykonane zasłony to matowy welwet - uniwersalny, klasyczny materiał, który pasuje równie dobrze zarówno do klasyki, jak i do nowoczesności. Sklep oferuje zasłony w różnych szerokościach i długościach, z możliwością ich skrócenia na specjalne polecenie, a niektóre posiadają ciekawe zdobienia i aplikacje. Welwet jest miękki, delikatny w dotyku i miły dla oka, a jego idealne połączenie z matem daje ponadczasowy, elegancki i zarazem świeży efekt. Odpowiednim doborem koloru można skoncentrować uwagę na zasłonie i uczynić ją z łatwością główną ozdobą, przewodzącą w nadaniu nastroju w pokoju; można też tę sytuację odwrócić i sprawić, że jest jedynie niegryzącym się z niczym tłem. Decyzja jest pozostawiona wyłącznie wyobraźni.

Słońce a zasłony

Światło dziennie pięknie rozświetla dom, budzi i ożywia domowników. Występują jednak momenty, kiedy jest to sytuacja niepożądana. Higiena snu jest niezwykle ważna w życiu, a głównie składa się na nią właśnie brak światła, przy którym trudno jest zasnąć. W upalne lato także dobrze jest czasem zabezpieczyć wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się lub mieć możliwość w dowolnej chwili całkowicie ograniczyć gorące promienie. Matowe welwetowe zasłony są dostępne na stronie w różnych gramaturach, odpowiadającym na najczęstsze potrzeby. Warto wiedzieć, że im wyższa jest podana gramatura, tym grubsza jest zasłona i mniej przepuszcza  światło. Do sypialni najlepiej sprawdzają się najgrubsze zasłony, ponieważ to miejsce, gdzie potrzeba całkowitej ciemności do regenerującego snu, kiedy nic nie powinno rozpraszać.