Firany do salonu

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:
Firana o strukturze deszczyku dekorowana falbanami - 140 x 270 cm
OUTLET
Firana o strukturze deszczyku dekorowana falbanami - 140 x 270 cm

Firana o strukturze deszczyku dekorowana falbanami, kolor miętowy

140 x 270 cm taśma
43,50 zł
Najniższa cena z 30 dni: 43,50 zł
Cena regularna: 83,90 zł
Firana EVA z drobnej siateczki - 140 x 250 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Firana EVA z drobnej siateczki - 140 x 250 cm

Firana EVA z drobnej siateczki, kolor biały

140 x 250 cm przelotki
76,72 zł
Najniższa cena z 30 dni: 95,90 zł
Cena regularna: 95,90 zł
Firana MEGI z gęstej siateczki - 140 x 250 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Firana MEGI z gęstej siateczki - 140 x 250 cm

Firana MEGI z gęstej siateczki, kolor biały

140 x 250 cm przelotki
95,92 zł
Najniższa cena z 30 dni: 119,90 zł
Cena regularna: 119,90 zł

Salon jest centralnym punktem każdego domu. To w nim zazwyczaj przyjmuje się gości i spędza wolny czas. Jego wystrój zatem odgrywa równie ważną rolę dla harmonii wnętrza. Bardzo istotną kwestią w aranżacji salonu jest nasłonecznienie. Ilość światła musi być dostosowana w taki sposób, aby stworzyć poczucie komfortu, a tym samym warunki sprzyjające atmosferze relaksu. Odpowiednio dobrane firany do salonu będą miały nieoceniony wpływ na cały wystrój i pomogą wyregulować dostęp światła do wnętrza.

Subtelność w każdym calu - delikatne firany do salonu

Wybór firan do salonu jest uzależniony przede wszystkim od tego, jaki zamysł towarzyszy całej aranżacji. W zdecydowanej większości przypadków, zasłony mają stanowić nieinwazyjny dodatek i uzupełnienie wystroju. Do tego celu potrzebne będą delikatne, zwiewne firany. Uczynią one przestrzeń nieco lżejszą dla oka. Dzięki temu, pomieszczenie będzie miało kojący wpływ na osoby, które w nim przebywają.

Rodzajem firan, które doskonale wpisują się w tę konwencję, będą zasłony o strukturze deszczyku. Są one zazwyczaj dostępne w delikatnych, jasnych barwach. Dzięki temu nasycają przestrzeń pozytywną energią i dają domownikom poczucie spokoju. Użycie tak lekkich zasłon zapobiegnie efektowi przytłoczenia. Sprawdzą się one doskonale zarówno w przypadku subtelnych, jak i wyrazistych aranżacji - tworząc wymowny kontrast z wystrojem. Czyni je to niezwykle uniwersalnymi, możliwymi do zastosowania w praktycznie każdego rodzaju wnętrzu.

Firany do salonu z geometrycznym nadrukiem - współczesny wymiar minimalizmu

Podczas wyboru firan do salonu, ogólnym założeniem powinna być prostota. Pozwala ona zachować równowagę pomiędzy ścianą, w której znajdują się okna - a resztą przestrzeni. Zasłony pod żadnym pozorem nie mogą dominować przestrzeni, ponieważ wtedy balans estetyczny całej aranżacji zostaje zachwiany. Nie oznacza to jednak, że firany do salonu zawsze muszą być gładkie i jednolite.

Jednym z najciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o firany w salonie, są zasłony z geometrycznym nadrukiem. Zastosowanie prostych kształtów nadaje materiałowi więcej charakteru. Jednocześnie, pozwala zasłonom pozostać w konwencji uzupełnienia dla przestrzeni. Kwadraty, prostokąty czy trójkąty na zasłonie w skuteczny sposób potrafią urozmaicić przestrzeń i uczynić ją nieco żywszą - a tym samym bardziej interesującą dla oka.

Odrobina ekstrawagancji w salonie

Salon jest kluczowym punktem każdego domu. Dlatego właśnie uzasadnione jest, gdy będzie on urządzony nieco wystawniej od pozostałych pomieszczeń. Jeśli ktoś ceni sobie bogactwo we wnętrzu i lubi wystawne rozwiązania - doskonałym rozwiązaniem dla niego będą firany z falbanami. Nie tylko wprowadzą one pewną dozę ekstrawagancji, ale nadadzą wnętrzu miękkości. Będzie się ono dzięki temu wydawać bardziej komfortowe, cieplejsze i wygodniejsze.

Warto również szukać niecodziennych rozwiązań pod kątem tkaniny. Firany do salonu z błyszczącą lub moherową nicią potrafią niekiedy stworzyć wręcz zniewalający efekt.