Firany na przelotkach

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:
Dekoracja okienna ESIM z gładkiej etaminy - 140 x 250 cm
PROMOCJA -27%
Dekoracja okienna ESIM z gładkiej etaminy - 140 x 250 cm

Dekoracja okienna ESIM z gładkiej etaminy, kolor różowy

140 x 250 cm przelotki
40,81 zł
Najniższa cena z 30 dni: 55,90 zł
Cena regularna: 55,90 zł
Firana  MIRREN o strukturze pajęczej sieci - 140 x 250 cm
PROMOCJA -27%
Firana  MIRREN o strukturze pajęczej sieci - 140 x 250 cm

Firana MIRREN o strukturze pajęczej sieci, kolor beżowy

140 x 250 cm przelotki
56,14 zł
Najniższa cena z 30 dni: 76,90 zł
Cena regularna: 76,90 zł
Firana DARLA z drobnej matowej siateczki - 140 x 250 cm
PROMOCJA -27%
NOWOŚĆ
Firana DARLA z drobnej matowej siateczki - 140 x 250 cm

Firana DARLA z drobnej matowej siateczki, kolor naturalny

140 x 250 cm przelotki
84,61 zł
Najniższa cena z 30 dni: 115,90 zł
Cena regularna: 115,90 zł

Odpowiednia dekoracja okna ma ogromne znaczenie. Często wpływa na to, jak postrzegają nas sąsiedzi czy goście. Bywa również tak, że w znacznym stopniu zwracają na nią uwagę przechodnie oraz mieszkańcy domu. Dobrze dopasowana firanka może podkreślić styl pokoju oraz znacząco wpłynąć na komfort przebywania w nim. Nie od dziś wiadomo, że estetyczny i elegancki wygląd daje poczucie satysfakcji, spokoju i szczęścia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje nowych rozwiązań, które ciekawie wpłyną na wygląd mieszkania. Z pomocą przychodzą firany na przelotkach, które spełnią potrzeby nowoczesnego domu, w którym wygląd i dobre samopoczucie mają duże znaczenie.

Czym są firanki z przelotkami?

Firanki na przelotkach to świetnej jakości materiał, który zamontowany ma w sobie specjalne z plastikowe krążki. Czasem zbudowane są również ze stali nierdzewnej. Nakłada się je na karnisz, po czym układa w równych odstępach. Dzięki temu firanka nabiera kształtu lekkiej fali, unikając przy tym wszelkich zgnieceń, poszarpań czy odkształceń. Przelotki mają opinie znacznie bardziej przejrzystych, a ich wygląd jest efektowny i lepiej dopasowany do firanki niż żabki. Ponadto cechuje się całkowitym bezpieczeństwem dla materiału. Nie wbija się, ani nie strzępi go. Wydłuża tym samym jego żywotność. Warto zaznaczyć, że przelotki, inaczej nazywane kółkami odznaczają się również znaczną łatwością w zakładaniu oraz ściąganiu. Wymagają jedynie nasunięcia na karnisz oraz rozciągnięcia ich wzdłuż niego, tak aby firanka w pełni się rozwinęła.

Wybór odpowiednich firan z przelotkami

Firany z przelotkami charakteryzują się różnorodnym kształtem, powierzchnią oraz kolorem zarówno firanki, jak i kółka mocującego na karnisz. Występują one w bogatej gamie kolorystycznej. Znaleźć można zarówno firanki jednokolorowe, z białymi przelotkami, jak o wzorzyste o przelotkach metalowych lub imitujących kolor drewna. Istnieją również tkaniny z nadrukami. Są one często pożądane przez osoby, które chcą wprowadzić do swojego mieszkania nieco szaleństwa i nietypowych kolorów. Dla osób, które szukają firan innych niż gładkich, stworzone zostały również tkaniny matowe, siatkowe w stylu vintage czy o strukturze drobnego deszczyku bądź z wypukłymi wzorami. Warto zaznaczyć, że przelotki można dostosować do koloru karnisza, dzięki czemu nabierze razem z firanką spójnego wyglądu. Może podkreślić tym samym kolor ścian oraz mebli będąc nie tylko łatwą w obsłudze ochroną przed słońcem, ale również rzucającym się w oczy elementem wystroju pokoju.

Ich użytkowanie jest bardzo proste

Pranie firanek z przelotkami różni się od tych z żabkami przede wszystkim tym, że kółek nie powinno się ściągać. Dodatkowo cały materiał warto zabezpieczyć przed otarciami, które mogą pojawić się podczas wirowania w pralce. Aby to osiągnąć, wystarczy schować tkaninę do poszewki na poduszkę. Warto zaznaczyć, że rozwieszanie materiału z przelotkami możliwe jest jedynie na karniszu rurkowym, inaczej zwanym drążkowym. Wskazane jest również, aby wsporniki były zamontowane w sposób umożliwiający swobodne rozciągnięcie firanki na całą długość okna.


„EUROFIRANY” B.B. Choczyńscy Spółka Jawna Opinie z ekomi-pl.com