Zasłony półprzeźroczyste

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kolor
Rozmiar
Wzór
Sposób zawieszenia
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:

Kompletna aranżacja wnętrza składa się z dziesiątek, a czasem nawet setek elementów, które w połączeniu odpowiadają za ostateczny wystrój. Jednym z najistotniejszych segmentów pomieszczenia są okna - a konkretniej zasłony, które się przy nich znajdują. Odpowiadają one za regulowanie dostępu promieni słonecznych do wnętrza. Tym samym przekładając się na temperaturę w środku, a także ogólny poziom komfortu pomieszczenia. W przypadku subtelnych aranżacji, dużą popularnością cieszą się zasłony półprzeźroczyste. Jak wpływają one na ilość światła w pomieszczeniu i w jaki sposób kształtują wystrój wnętrza?

Zasłony półprzeźroczyste, a naświetlenie

Zasłony półprzezroczyste charakteryzują się użyciem delikatnych materiałów, a także splotu o stosunkowo niskim zagęszczeniu. Uzyskiwany jest dzięki temu efekt połowicznej przeźroczystości. Pozwala on na ograniczenie ilości promieni słonecznych we wnętrzu bez nadmiernego zaciemnienia przestrzeni. Zasłony półprzeźroczyste są zatem zalecane przede wszystkim w przypadku pomieszczeń o średnim stopniu nasłonecznienia.

Tego typu zasłony doskonale radzą sobie z ograniczeniem dostępu promieni słonecznych w godzinach porannych i popołudniowych. Gdy jednak słońce w zenicie świeci bezpośrednio na okno mogą one okazać się niewystarczające. Dlatego warto jest rozważyć zamontowanie dodatkowych firan o nieco grubszym splocie. Dzięki temu, nawet najmocniej nasłonecznione pomieszczenie nie ulegnie przegrzaniu.

Subtelne zasłony półprzeźroczyste w przestrzeni domowej

Najważniejszą cechą zasłon półprzeźroczystych jest delikatność. Dzięki niej, stają się one bardzo uniwersalne. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku opartych na jasnych kolorach, subtelnych aranżacji, jak i bardziej wyrazistych wystrojów. W przypadku tych pierwszych będą stanowić doskonałe uzupełnienie konwencji - jeśli zaś chodzi o te drugie, podkreślą najważniejsze cechy wystroju tworząc efekt kontrastu.

Zasłony półprzeźroczyste są bardzo eleganckie. Wprowadzają również do wnętrza równowagę, łagodząc najbardziej wyraziste elementy aranżacji. Przykładowo - ciężka, drewniana ława w klasycznym wystroju może niekiedy być przytłaczająca dla wnętrza. Delikatne zasłony nadają pomieszczeniu lekkość, sprawiając, że ława staje się centralnym punktem pomieszczenia - jednak nie dominuje przestrzeni całkowicie.

Łączenie zasłon półprzeźroczystych z innymi

Kolejną kwestią, która przemawia za uniwersalnością półprzeźroczystych zasłon, jest możliwość łączenia ich z innymi typami firan. Doskonale sprawdzą się w zestawieniu z grubymi, mięsistymi firanami o gęstym splocie. Takie połączenie będzie bardzo neutralne dla wnętrza, a jednocześnie pozwoli wprowadzić do wystroju odrobinę ekstrawagancji.

Połączenia różnych rodzajów firan kojarzą się przede wszystkim z elegancją i prestiżem. Doskonale nadadzą się więc do salonu, sypialni lub jadalni. Świetnym pomysłem będzie także połączenie dwóch zdobionych, półprzeźroczystych zasłon po bokach i jednej gładkiej pomiędzy nimi. Przestrzeń będzie wydawała się dzięki temu bardziej uporządkowana i łagodniejsza.


„EUROFIRANY” B.B. Choczyńscy Spółka Jawna Opinie z ekomi-pl.com