Firany hafty

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:
Strona 1 z 1

Miłośnicy romantycznych aranżacji okiennych dobierają do nich dekoracje z lekkich, zwiewnych tkanin w pięknych, pastelowych kolorach. Przenikające przez nie światło dnia sprawia, że pomieszczenie staje się niesamowicie klimatyczne i przytulne. Najbardziej szykowne z nich są firany z haftem, który dodaje tkaninie kunsztu i elegancji. Wbrew pozorom firanki tego typu nie są dedykowane jedynie wnętrzom urządzonym w stylu rustykalnym czy vintage. Bogactwo wzorów sprawia, że doskonale zaprezentują się nawet w najnowocześniejszym salonie czy sypialni. Wystarczy jedynie właściwie je dobrać.

Firany hafty - tradycja w nowoczesnym wydaniu

Firany haftowane mogą wydawać się dekoracją staromodną i trudną w utrzymaniu. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem dostępne obecnie firanki z haftem mogą wpisywać się również w stylistykę wnętrz urządzonych minimalistycznie, a wiele z nich nie wymaga nawet prasowania. Dekoracje tego typu posiadają hafty na całej swojej powierzchni lub jedynie na jej części, gdzie przyjmują formę gustownej aplikacji. Zarówno jedne, jak i drugie modele mogą odnaleźć się we wnętrzach klasycznych, tradycyjnych czy nowoczesnych. Ich design zależy bowiem w głównej mierze od ilości ozdobnych elementów oraz ich rozmieszczenia. 

Firany hafty - najbardziej kunsztowna oprawa okienna

Wybór tkanin czy fasonów firan jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Nie ma jednak propozycji bardziej wyszukanej, wysublimowanej i wyjątkowej niż firana z haftem. Ozdoby tego typu od zawsze traktowane były z najwyższym uznaniem. Ich elegancki charakter doskonale pasował do aranżacji okiennej w romantycznej sypialni czy reprezentacyjnym pokoju dziennym. Dzisiaj haftowane firanki zostają odkrywane na nowo we wnętrzach rustykalnych oraz tych w klimacie vintage. Nie muszą rezygnować z nich także wielbiciele nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji, bowiem firana z haftem tuż przy podłodze pozwoli zachować prostotę stylu wnętrzarskiego, jednocześnie dodając mu nuty luksusu. 

Firany z haftem - do jakich pomieszczeń?

Haftowane firany warto rezerwować do pomieszczeń najbardziej reprezentacyjnych. Będą one przede wszystkim doskonałym wykończeniem salonu i jadalni, w których przyjmuje się gości. Można pozwolić sobie na nie jednak również w sypialni, która ma romantyczny, wyszukany charakter. Krótkie firanki z haftem zachowają praktyczność również w kuchni, zwłaszcza tej łączonej z pokojem dziennym.

Pod względem kunsztu wykonania i elegancji firany z haftem nie mają sobie równych. Mogą być jednocześnie skromne i subtelne, wyszukane i bogato zdobione. W zależności od potrzeb przybiorą bardziej nowoczesny lub tradycyjny wygląd. Dużą zaletą firan z haftem jest fakt, że mogą zdobić okno samodzielnie - bez żadnych dodatkowych zasłon czy ozdobników. Pozwolą zatem dodać wnętrzu luksusu bez efektu przepychu lub wręcz przeciwnie podkreślić jego swojski, tradycyjny charakter. Duży wpływ na ostateczny efekt aranżacyjny ma także sposób zawieszenia firany - ta na przelotkach zaprezentuje się nowocześniej, zaś ta na taśmie stworzy w oprawie okiennej klasyczne, stylowe fałdy.