Firany woal

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:
Strona 1 z 1

Okna mogą być wizytówką domu, jeśli będą ubrane w eleganckie firany woalowe,  które zasłonią domową intymność, ale nie przesłonią światła i widoczności pomieszczenia. Można więc ustrzec się przed wzrokiem osób postronnych, spoglądających w stronę domu, ale na pewno nie da się wykluczyć samego zainteresowania, jakie ściągają na siebie eleganckie przesłony w oknach. Jak firany woale potrafią dopełnić kunsztu i elegancji pomieszczeniu oraz samej fasadzie budynku? 

 

Firany woale zamiast remontu

 

Jeśli wizerunek pomieszczenia stał się nudny i opatrzony, nie trzeba przeprowadzać remontu, żeby wprowadzić świeżość! Wystarczy zawiesić w oknach firany woale, które każdemu wnętrzu dodadzą fantazji i blasku. W jaki sposób? Sukces tkwi w prostocie i elegancji samego materiału, czyli wysokiej jakości poliestru  ze splotem włosowato-wątkowym. Sama jakość tkaniny udowadnia, że zbędne okazują się upiększenia w postaci koronek lub dodatkowych tekstur. Firany woalowe właśnie dzięki klasycznej, gładkiej fakturze pasują do każdego typu pomieszczenia, urządzonego w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym. 

Okno musi dawać widok i światło. Można dyskretnie oddzielić strefę intymną domu, ale jednocześnie nie zabierać naturalnego dopływu światła do pomieszczenia, dzięki firanom woalowym. Mięsista tkanina jest na tyle transparentna, że umożliwia widok z środka na zewnątrz, ale odbiera ten przywilej w przeciwnym kierunku, dając jedynie widok na strojną firanę, zawieszoną w oknie. 

 

Jedna firana ma wiele możliwości

 

Można co jakiś czas zmieniać wizerunek pomieszczenia przy pomocy jednej firany! Taką możliwość dają woalowe osłony okien, przez co zyskują sympatię wielu pań domu, które lubią wykazywać się zmysłem dekoratorskim. Dzięki gładkiej strukturze materiału, który układa się w sposób lejący, możliwe jest podpinanie i dopasowywanie tkaniny do różnych form i ułożeń. Firana woal jest jednokolorowa i jasna, dzięki czemu można ją łączyć z różnymi odcieniami zasłon, szpilek lub dodatków. Jedną firanę można wykorzystać na wiele sposobów w różnych pomieszczeniach i typach okien. Jak to? 

Mimo, że firana woal może być kupiona na wymiar, to jej funkcjonalność nie musi być przypisana tylko do jednej stolarki okiennej. Długa, lejąca tkanina idealnie komponująca się do wymiaru drzwi balkonowych, może być zawieszona w mniejszym oknie i fantazyjnie upięta, tworząc fale lub romantyczne falbany. 

 

Firany woal funkcje

 

Można uważać, że osłony okien to mało znaczący element, który jest tylko dodatkiem, ale firany woal udowadniają, że pełnią w domu wiele, znaczących funkcji. Jakich? 

- Rozświetlają pomieszczenie, dzięki kolorystyce bieli i ecru oraz samemu splotowi tkaniny, który wpuszcza do wnętrza dużą ilość, naturalnego światła; 

- Ozdabiają fasadę budynku od zewnątrz - ""puste"" okna nigdy nie prezentują się tak elegancko jak te, ubrane w firany; 

- Dają domownikom poczucie intymności, oddzielając świat zewnętrzny, ale jednocześnie nie odbierając widoku na niego; 

- Tworzą romantyczne kompozycje w salonie, sypialni lub pokojach dziennych.