Aranżacje

Inspirujące pomysły na modne wnętrze w domu

Wybierz widok
Strona 1 z 1

Aranżacja wnętrz od zera: planowanie przestrzeni i projekty wnętrz


Planujesz remont, urządzasz mieszkanie, a może właśnie kupiłaś dom? Jesteś na etapie przeglądania projektów wnętrz? Trafiłaś pod dobry adres! Mamy dla Ciebie mnóstwo inspiracji! Przed Tobą ekscytujący moment zmiany wystroju mieszkania. To szczególne zadanie, do którego warto dobrze się przygotować. Aranżacja domu od podstaw to wyzwanie wymagające wybrania konkretnego stylu wnętrza oraz zaplanowania szczegółowego kalendarza poszczególnych prac.


Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie


Bez względu na to czy przeprowadzasz remont własnymi rękami, czy zlecasz go profesjonalistom, czeka Cię podjęcie wielu decyzji co do przyszłego układu pomieszczeń i ich ostatecznego wyglądu, tak aby wnętrze było praktyczne i funkcjonalne. Projekt wnętrza domu zakłada wyposażenie go w niezbędne meble, akcesoria i dodatki. Rozglądasz się gdzie znaleźć wszystko dla domu? Sklep internetowy Eurofirany oferuje ogromny wybór dekoracji oraz dodatków do wnętrz dzięki którym wystrój mieszkań może stać się zadaniem twórczym i inspirującym oraz przynoszącym wiele satysfakcji.
 

Wystrój i style wnętrz


Zmiana aranżacji to konieczność, a zarazem przyjemność wyboru konkretnego stylu wnętrza. Znudził Ci się dotychczasowy wystrój? Zapoznanie się ze stylami wnętrz oraz podstawowa wiedza na temat ich łączenia i doboru dodatków znacznie ułatwi planowanie wystroju wnętrza. W zależności od Twoich upodobań możesz skłaniać się bardziej do stylów którym bliżej jest naturze, w tym przypadku masz do wyboru: styl eko, skandynawski, styl rustykalny oraz modny ostatnio styl botaniczny, w których preferuje się jasne barwy, dużo światła, naturalnych dodatków, takich jak: drewno i kamień, tkanin o naturalnym charakterze oraz żywych kwiatów doniczkowych. Jeśli wolisz romantyczny wystrój wnętrza wybierzesz zapewne styl neoromantyczny – pastelowe barwy, malarskie wzory kwiatów, dodatki z kwiatowymi i koronkowymi aplikacjami. Jeśli preferujesz strojne i wykwintne dekoracje, błyszczące i połyskujące dodatki, z pewnością postawisz na bogaty w wyrazie styl glamour, styl pałacowy czy styl eklektyczny. Jeśli jesteś wielbicielką nowoczesności w aranżacji wnętrz z pewnością wybierzesz styl industrialny, loftowy lub minimalistyczny. W aranżacji domu, bez względu na to w jakim stylu zdecydujesz się go urządzić kluczowa będzie równowaga i zachowanie umiaru w dekoracji. Jeśli jesteś na początku drogi z dekorowaniem wnętrz, bezpieczne będzie trzymanie się jednego stylu.
 

Dekorowanie domu i mieszkania – inspiracje do wnętrz


Jeśli zastanawiasz się jak niewielkim nakładem sił i środków gruntownie odmienić wnętrze – mamy na to sposób! Kluczem do sukcesu są kolory i sprytnie dobrane dodatki. Dobrym sposobem jest użycie jasnych kolorów do malowania ścian. Jasne kolory ścian dają ogromne możliwości aranżacyjne i są świetną bazą dla aranżacji wnętrza i zabawy stylami. Wpływ na finalny wystój mieszkania wpływ mają zastosowane dodatki: zasłony i firany, narzuty na łóżko, poszewki dekoracyjne, obrazy, czy lampy. Zmieniając drobne elementy wnętrza, możemy diametralnie odmienić wygląd mieszkania. Nie musisz zmieniać mebli, kanapy czy podłogi aby uzyskać zaskakujący efekt. Zabawa dekoracjami i dodatkami to sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza oraz uzyskanie spektakularnych zmian niewielkim kosztem. Jeśli jeszcze nie czujesz się pewnie w tym temacie – podpowiadamy, że mieszkaniowe inspiracje czerpać możesz z internetowych poradników, blogów, czy wnętrzarskich magazynów. Na stronie www.eurofirany.com.pl zawsze znajdziesz świeże i aktualne trendy w dziedziny dekoracji wnętrz. Cały czas pilnie śledzimy wnętrzarskie nowinki z dziedziny home decor uczestnicząc w branżowych targach na całym świecie.