Aranżacje jadalnia

Inspirujące pomysły na nowoczesną jadalnię

Wybierz widok
Wejdź
Aranżacja Lora
Aranżacja Lora
Wejdź
Aranżacja Zibel
Aranżacja Zibel
Wejdź
Aranżacja Elena
Aranżacja Elena
Wejdź
Aranżacja Nikol
Aranżacja Nikol
Wejdź
Aranżacja Laura
Aranżacja Laura
Wejdź
Aranżacja Maja
Aranżacja Maja
Wejdź
Aranżacja Salvia
Aranżacja Salvia
Wejdź
Aranżacja Nadia
Aranżacja Nadia
Wejdź
Aranżacja Peonia
Aranżacja Peonia
Wejdź
Aranżacja Victoria
Aranżacja Victoria
Wejdź
Aranżacja Karen
Aranżacja Karen
Wejdź
Aranżacja Lili
Aranżacja Lili
Wejdź
Aranżacja Simon
Aranżacja Simon
Wejdź
Aranżacja Janete
Aranżacja Janete
Wejdź
Aranżacja Areta
Aranżacja Areta
Strona 1 z 1

Jadalnia z kuchnią i salonem


Jadalnia to miejsce, które w ostatnich czasach zyskuje coraz większą rolę w aranżacji wnętrz. Modna w ostatnich czasach otwarta przestrzeń salonu podzielonego na strefy, sprawiła że bardzo często decydujemy się na urządzenie kuchni z salonem i wydzielenie w ich obrębie strefy jadalni. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne. W niewielkich mieszkaniach samo pozbycie się ścian działowych oddzielających kuchnię od salonu, pozwala na stworzenie miejsca na wygodną jadalnię.
Połączenie strefy kuchennej z jadalnią, to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści. Jadalnia zbliża do siebie domowników; w przygotowanie posiłków i nakrywanie stołu możemy angażować nawet najmłodsze dzieci, które czują wówczas, że spełniają ważną i pożyteczną rolę. Naukowcy udowadniają, że wspólne spożywanie posiłków łączy i podtrzymuje rodzinne więzy, które warto podtrzymywać.
 

Nowoczesna jadalnia – jak ją stworzyć


Jeśli myślisz o stworzeniu nowoczesnej jadalni w obecnym mieszkaniu, które jej nie posiada, warto rozważyć pozbycie się ścian działowych między kuchnią, a pokojem dziennym. Proste rozwiązania zawsze się sprawdzają; zyskasz wówczas więcej przestrzeni, którą wykorzystać można właśnie na strefę jadalnianą.
Jadalnia nie istnieje bez stołu – ten mebel to podstawa. W zależności od wielkości rodziny oraz miejsca którym dysponujesz wybierz większy lub mniejszy stół. Podpowiadamy, że na małych przestrzeniach znakomitym rozwiązaniem są stoły okrągłe, zajmują one mniej miejsca i mogą pomieścić więcej osób. Dobrym rozwiązaniem są stoły rozkładane, które na co dzień nie zajmują przestrzeni, zaś podczas wizyty gości służą dodatkowymi miejscami. Kolejnym ważnym elementem są krzesła. Ważne by były wygodne oraz dostosowane do wysokości stołu. Na niewielkiej przestrzeni dobrze wyglądają lekkie i proste krzesła, np. takie w których możesz wymieniać poduszki siedziskowe.
 

Nowoczesna jadalnia w stylowym blasku


Styl jadalni zazwyczaj dopasowany jest do reszty domu. Jeśli bliskie są ci skandynawskie klimaty, z pewnością jadalnia będzie pełna światła, jasna i udekorowana naturalnymi dodatkami. Pięknie prezentować się będzie jadalnia w stylu glamour; z krzesłami tapicerowanymi miękkim welwetem i żyrandolem z kryształkami zwisającym nad powierzchnią stołu. Do wyboru masz mnóstwo stylów, designerskich mebli i fantastycznych dodatków.
Styl wnętrza determinuje wybór mebli, a z pomocą przychodzą nam producenci, którzy oferują szeroką gamę stołów; od surowych i prostych mebli łączących metal i szkło pasujących do wnętrz industrialnych i minimalistycznych, po meble klasyczne - drewniane i ciepłe w wyrazie pasujące do wnętrz o charakterze rustykalnym, romantycznym czy prowansalskim. Podobnie rzecz ma się z krzesłami – zazwyczaj charakter wnętrza determinuje wybór dodatków. Zdecyduj czy do Twojego wnętrza pasować będą miękkie i eleganckie krzesła pikowane w stylu glamour, czy proste drewniane krzesła, do których w zależności od nastroju możesz dobierać różnokolorowe poduszki siedziskowe. A może zdecydujesz się na designerskie meble o najnowocześniejszej formie?
Wisienką na torcie są tekstylia i dodatki do jadalni – na większe okazje elegancki obrus oraz porcelanowa zastawa, na co dzień sprawdzą się praktyczne podkładki. Nad stołem powinna znaleźć się efektowna wisząca lampa, a w oknie zasłony lub rolety współgrające ze stylem wnętrza.