Aranżacje sypialnia

Inspirujące pomysły na przytulną sypialnię

Wybierz widok
Wejdź
Aranżacja Morocco
Aranżacja Morocco
Wejdź
Aranżacja Morocco
Aranżacja Morocco
Wejdź
Aranżacja Lili
Aranżacja Lili
Wejdź
Aranżacja Blanca
Aranżacja Blanca
Wejdź
Aranżacja Salvia
Aranżacja Salvia
Wejdź
Aranżacja Musa
Aranżacja Musa
Wejdź
Aranżacja Alisma
Aranżacja Alisma
Wejdź
Aranżacja Victoria
Aranżacja Victoria
Wejdź
Aranżacja Lotos
Aranżacja Lotos
Wejdź
Aranżacja Palermo
Aranżacja Palermo
Wejdź
Aranżacja Morocco
Aranżacja Morocco
Wejdź
Aranżacja Montenegro
Aranżacja Montenegro
Wejdź
Aranżacja Seville
Aranżacja Seville
Wejdź
Aranżacja Avinion
Aranżacja Avinion
Strona 1 z 1

Sypialniana aranżacja – dlaczego jest tak ważna


Sypialnia to miejsce szczególne. To jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, gdyż od niego zależy nasza równowaga i dobry nastrój. ”Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” – mówi znane przysłowie i trudno się z nim nie zgodzić. Estetyka sypialni oraz wygodne łóżko to podstawa naszego psychofizycznego komfortu na cały dzień. Sypialnia to miejsce relaksu, odpoczynku i regeneracji sił. Aby to pomieszczenie spełniało swoją funkcję powinno być piękne, dlatego warto zadbać o odpowiednią aranżację sypialni. Poza wyborem komfortowego łóżka z dostosowanym do naszych potrzeb i preferencji materacem, powinniśmy pieczołowicie dobrać pozostałe dodatki. Zadbaj o odpowiednią kołdrę i poduszki, wybierz pościel oraz prześcieradło z naturalnych tkanin, a także współgrającą z całością narzutę, małe dekoracyjne poduszki oraz o wszystkie pozostałe dodatki. Aby wnętrze było nastrojowe i harmonijne warto  zadbać o odpowiednie oświetlenie. Pamiętaj, że powinno być ono  punktowe; oprócz głównej lampy, w projekcie sypialni powinny znaleźć się kinkiety, które zapewnią odpowiednią atmosferę,  a także lampki nocne – oświetlenie na czas czytania książek czy przeglądania magazynów, pomocne będą również w nocnej wędrówce, bez wybudzania ze snu partnera. 
 

Jak powinna wyglądać nowoczesna sypialnia?


Projekt nowoczesnej sypialni powinien obejmować wszystkie detale. Planowanie powinniśmy rozpocząć od ustalenia kolorystyki wnętrza. Nowoczesna sypialnia to wnętrze minimalistyczne, tak więc kolor powinien być neutralny, spokojny i stonowany. Modne są nadal delikatne odcienie szarości, rozmyte i nieoczywiste beże, paleta pasteli i oczywiście ponadczasowa biel, która daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. W dalszej kolejności zadbać należy o staranne rozmieszczenie mebli i dodatków. Na centralnym miejscu będzie oczywiście łóżko. Aby wpisywało się w wystój nowoczesnej sypialni powinno posiadać ciekawe i niebanalne wezgłowie. Modne są wysokie wezgłowia pikowane miękkimi welwetowymi tkaninami. Jeśli wolisz rozwiązania tradycyjne możesz wybrać łóżko z ramą z kutego metalu lub drewna z ozdobnym wezgłowiem z tego samego materiału.  Zagłówki nie tylko pięknie wyglądają, spełniają także praktyczną funkcję; dają komfortowe oparcie dla pleców i głowy np. podczas czytania, a ponadto nie brudzą ściany za łóżkiem. W modnej sypialni nie może zabraknąć miękkich tekstyliów i tkanin o różnych fakturach, które ocieplają wizualnie wnętrze. Zadbaj by w oknach pojawiły się piękne dekoracje okienne; zwiewne firany i skutecznie kryjące przed światłem zasłony lub rolety ze specjalnych tkanin dających mocne zaciemnienie. 
 

Nowoczesne inspiracje sypialnianych wnętrz


W modnej i wygodnej sypialni nie może zabraknąć modnych dodatków zgodnych z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz. W modnej sypialni 2022 najczęściej panuje minimalizm w  stylu skandynawskim przełamany trendem eko lub boho. Bazą w obu przypadkach są jasne barwy z palety beżów, delikatnych szarości i bieli, natomiast o wykończeniu decydują dodatki. W stylu eko rządzą naturalne wykończenia – drewno, lniana pościel i firany, zielone rośliny, lampy z abażurami z rattanu lub wikliny. Styl boho pozwala na przełamanie monochromatycznych barw żywymi kolorami i niebanalnymi dodatkami. Mogą nimi być barwne poduszki dekoracyjne, dywanik z etnicznym wzorem, wyplatane łapacze snów, ścienne makatki czy barwne ceramiczne dodatki. Jeśli lubisz ciemniejszą kolorystykę , wysoki połysk i wyraziste barwy – mamy dla ciebie dobrą wiadomość: nie słabnie też popularność stylu glamour.  Śmiało możesz sięgać po lśniące welwetowe tkaniny na zasłony oraz pikowane welwetowe narzuty. Do tego stylu idealne i niezwykle stylowe będzie wysokie pikowane wezgłowie. 
Bez względu na panujący w sypialni styl, w każdej konieczne są rolety ze specjalistycznych, zaciemniających tkanin pozwalające na dłuższy wypoczynek. W obecnym sezonie  modna sypialnia nie może obyć się bez długich zasłon zawieszonych na szynach sufitowych, zwisających od sufitu do samej podłogi. Takie dodatki nie tylko stylowo się prezentują i tworzą atmosferę sypialni, ale także spełniają niezwykle praktyczną funkcję, chroniąc wnętrze sypialni przed słonecznym światłem.