Nowoczesny

Wybierz widok
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Kategoria
Kolor
Wzór
Rodzaj
Sortowanie:
Obraz GEOMETRIC abstrakcyjny ręcznie malowany na płótnie kolaż - 60 x 90 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Obraz GEOMETRIC abstrakcyjny ręcznie malowany na płótnie kolaż - 60 x 90 cm

Obraz GEOMETRIC abstrakcyjny ręcznie malowany na płótnie kolaż

60 x 90 cm
147,12 zł
Najniższa cena z 30 dni: 183,90 zł
Cena regularna: 183,90 zł
Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco - 35 x 140 cm
OUTLET
NOWOŚĆ
Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco - 35 x 140 cm

Bieżnik welwetowy BLINK 14 z welwetu z dużym wzorem wachlarzy w stylu art deco

różne rozmiary
od 43,80 zł
Najniższa cena z 30 dni: od 43,80 zł
Cena regularna: od 75,90 zł
Poszewka welwetowa MALIA z błyszczącym marmurowym wzorem - 45 x 45 cm
PROMOCJA -20%
NOWOŚĆ
Poszewka welwetowa MALIA z błyszczącym marmurowym wzorem - 45 x 45 cm

Poszewka welwetowa MALIA z błyszczącym marmurowym wzorem

45 x 45 cm
26,32 zł
Najniższa cena z 30 dni: 32,90 zł
Cena regularna: 32,90 zł

Historia stylu nowoczesnego i jego charakterystyczne cechy


Styl nowoczesny zwany również modernistycznym wykształcił się w opozycji do bogatego i pełnego przepychu stylu klasycznego. Powstał z potrzeby ograniczenia wydatków na kosztowne dekoracje, meble i wyposażenie wnętrz wynikające z przemian społecznych i kulturowych, a także postępującej rewolucji przemysłowej i ubożenia ludności. W odpowiedzi na przemiany ludzie zaczęli poszukiwać rozwiązań praktycznych i funkcjonalnych, całkowicie wypierając przepych i luksus goszczący we wnętrzach klasycznych.

Wnętrza w stylu nowoczesnym stały się zatem kontrastująco proste i funkcjonalne. We współczesnym stylu nowoczesnym na pierwszy rzut oka zauważyć można stonowaną i neutralną kolorystykę, a nawet największy laik dostrzeże brak zdobień i dekoracji. Minimalizm obejmuje również meble; te z założenia mają być prostolinijne i bezpretensjonalne, występują w postaci prostych brył. W stylu nowoczesnym głównym założeniem jest funkcjonalność i prostota, nie spotkamy tutaj zdobień, dekorów, krzykliwości, przepychu czy zbytku.


Kolory w nowoczesnym wnętrzu


Nowoczesne wnętrza zaprojektowane są przestrzennie, czysto i jasno. Wnętrza domów nowoczesnych dają wrażenie uporządkowania i ładu. Odczucie to potęgowane jest przez dobór kolorów. Podstawową bowiem zasadą stylu jest używanie niewielkiej ilości barw. Stosowane są kolory stonowane i  neutralne. Paleta barw obejmuje monochromatyczne szarości – od odcienia gołębiego, poprzez popiel i stal, aż do ciemnego grafitu. Równie chętnie wybierana jest kolorystyka zgaszonych beżów, chłodnych brązów, a także rozmytej zieleni i niebieskiego. Często spotyka się odcienie bieli, łączone z czernią, złotem czy srebrem.


Dekoracja domu w stylu nowoczesnym


Nowoczesny styl wnętrz jest oszczędny w doborze dekoracji. Aranżacje nie mogą przytłaczać ani emanować przepychem. W pomieszczeniach nie ma miejsca na zbędne elementy. Ich dobór jest przemyślany, gdyż całość ma ze sobą współgrać i być niezwykle funkcjonalna. Prostota jest wyznacznikiem doboru dekoracji. Meble o geometrycznych formach mają proste linie, dają więc wrażenie przestrzeni i pozbawione są finezyjnych zdobień. Obrazy i plakaty oprawione są w proste, cienkie ramy, nie odwracające uwagi od treści. Zasłony, firany i obicia mebli są zazwyczaj jednolite i pozbawione zdobień. Zamiast wszechobecnych bibelotów znajdziemy tutaj jedną lub dwie oryginalne figurki dekoracyjne, czy wazon o nowoczesnej formie. Zarówno wiszące jak i stojące lampy są gustowne i oszczędne w formie. Wiele pomysłów na uzupełnienie wnętrza w stylu nowoczesnym znajdą Państwo w sklepie online Eurofirany.


Mieszkanie w stylu minimalistycznym


Nowoczesne projekty wnętrz zachęcają do urządzania mieszkań w stylu nowoczesnym. Duże domy jak i niewielkie przestrzenie mieszkań łatwo jest zaadoptować do stylu nowoczesnego. Styl nowoczesny nadaje wnętrzom praktyczności, lekkości i przestronności. Minimalistyczny design sprawdza się idealnie w małych mieszkaniach, które dzięki jednolitej kolorystyce i sprytnie zaplanowanym ustawieniom  mebli zyskuje wizualnie na przestrzeni. Nowoczesny wystój domu czyli maksymalną funkcjonalność uzyskasz kierując się prostymi zasadami. Pierwszą z nich jest konsekwentne trzymanie się kilku kolorów z palety chłodnych beżów czy monochromatycznych szarości, unikanie nadmiaru dekoracji, szczególnie bibelotów i innych sprzętów, a także unikanie wyrazistych wzorów i dekorów. Te zasady  dają zamierzony efekt, dzięki nim zyskujemy spójne, harmonijne i przytulne wnętrze.


Jak urządzić nowoczesny salon z kuchnią


Zastanawiasz się jak nowocześnie urządzić mieszkanie? Łączenie pomieszczeń w otwartą przestrzeń i wydzielanie w nim specjalnych stref jest symbolem współczesnego nowoczesnego projektowania wnętrz. Połączenie salonu z kuchnią daje poczucie przestronności, a dzięki pozbyciu się ścian działowych mieszkanie zyskuje dużo światła. Łącząc kuchnię z salonem zyskujemy strefę jadalną oraz wypoczynkową, co sprawia że mieszkanie staje się funkcjonalne, a to przecież główne założenie stylu nowoczesnego. Dzięki połączeniu kuchni z salonem zacieśniają się również więzi: rodzina może być przez większość czasu blisko siebie, to rozwiązanie idealne również dla osób lubiących często przyjmować gości.

Urządzony ze smakiem nowoczesny salon z kuchnią może być miejscem niezwykle praktycznym a zarazem i eleganckim. Po inspiracje do urządzenia wnętrza w stylu nowoczesnym zapraszamy na naszą stronę www.eurofirany.com.pl oraz do sklepu online Eurofirany.