Firany z nadrukiem

( ilość produktów - )
Sortowanie:
Rozwiń opcje filtrowania:
wyszysć wszystkie
Cena

Idealne firany: gotowe, do salonu, z nadrukiem!

 

Każdy z nas lubi przebywać w pięknych przestrzeniach. Aranżacja wnętrz to satysfakcjonujące, ale mimo wszystko ciężkie zadanie. Zwłaszcza, jeśli borykasz się z problemem niewielkich wnętrz lub dekorowaniem pokoju dziecięcego. Jest na to jednak sposób. Ciekawie wykonane firany z nadrukiem pozwalają szybko przystroić każde wnętrze. Połączenie lekkości i zwiewności tradycyjnych włókien z elegancją i kreatywnością pięknych, kolorowych wzorów podkreślą szykowność tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz.

 

Idealne firany z nadrukiem - jakie powinny być?

 

Zakupy konfekcji okiennej rozpocznij od dokładnego zmierzenia swojego okna. Ten krok pozwali uniknąć rozczarowań związanych z niedopasowania firan lub zasłon. Określanie szerokości i wysokości akcesoriów dekoracyjnych zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy, że zmierzysz szerokość karnisza i określisz skalę marszczenia tkaniny. Jeśli chcesz wszyć taśmę w firanki z nadrukiem, będziesz potrzebowała dodatkowych centymetrów materiału. Nie zapomnij również o rezerwie potrzebnej na obróbkę krawiecką.

 

Firany z nadrukiem: czy to dobry zakup?

 

Wiele osób obawia się, że firanki z nadrukiem są mniej trwałe niż ich klasyczne odpowiedniki, a materiał wykorzystywany do ich produkcji ma gorszą jakość. Oba stwierdzenia to oczywiście mity. Grafiki są umieszczane na tkaninie metodą druku cyfrowego. Sublimacja, bo takim mianem określa się ten proces, przenosi wybrany obraz na włókna poliestrowe. Barwniki przenikają tkaninę, wszczepiając się w nią, dzięki czemu kolory nie blakną, a grafika nie odkleja się pod wpływem czynników zewnętrznych.

 

Bajkowi przyjaciele w pokoju dziecka - wybierz firanki dla chłopca

 

Firanki z kwiatkami to z zapewne nie najlepszy pomysł na wystrój pokoju Twojego syna. Bardziej niż z kwiatowych nadruków, chłopiec ucieszy się z tkaniny pokrytej nadrukami samochodów, dzikich zwierząt i wzorów matematycznych, które, dodatkowo, pobudzą intelekt najmłodszego mężczyzny w rodzinie. Jeśli wybierasz ozdobę okna dla małego dziecka weź pod uwagę, że firanki dla chłopca powinny być krótkie. Materiał powinien sięgać połowy okna. Lepiej unikać również tzw. makaronów, w które malec mógłby się zaplątać. Lambrekiny lub zazdrostki to bezpieczna dekoracja w pokoju żądnego przygód kilkulatka!

 

Nie tylko księżniczki, czyli firany dla dziewczynki w każdym wieku

 

Pokój syna już gotowy. Nadeszła pora na zawieszenie firan dla dziewczynki. Oprócz bajkowych wzorów i grafik ukochanych księżniczek, możesz wybrać tkaniny z wizerunkiem Kubusia Puchatka, wzorami kwiatowymi oraz grafiki nawiązujące do dalekich podróży i architektury największych miast świata. Młodzieży, zarówno chłopakom, jak i dziewczynom, spodobają się wielobarwne nadruki nawiązujące do współczesnej kinematografii, muzyki i sztuki.

 

Firany z kwiatami zamiast zasłon

 

Do sypialni i salonu będą pasować firanki z kwiatami. Zdobione eleganckim i pięknym deseniem, o intensywnych kolorach, ożywią salon i wprowadzą do wnętrza nutkę koloru, nawet w najpochmurniejsze dni. Firany z kwiatami mogą zastąpić zasłony. Długą, zwiewną tkaninę na przelotkach lub szelkach warto zawiesić w dużych drzwiach tarasowych. Nabiorą tam lekkości, a sączące się przez cienki materiał światło wyeksponuje umieszczoną na niej grafikę. Firany gotowe do salonu z nadrukiem są lekkie, delikatne i zwiewne. Cienkie i strojne z powodzeniem mogą zastąpić zasłony. Akcesoria występują w wielu wzorach i cieszą oko bogactwem kolorów. Nadruki w formie napisu, nawiązujące do świata fauny i flory oraz architektury to jedynie niewielka część asortymentu dostępnego w sklepie internetowym Eurofirany.